Спеціально уповноваженні суб’єкти протидії корупції, повноваження та нормативно-правове забезпечення їх діяльності



СПЕЦІАЛЬНО УПОВНОВАЖЕНІ СУБ’ЄКТИ У СФЕРІ П РОТИДІЇ КОРУПЦІЇ

Суб’єкти Повноваження
Національне антикорупційне бюро України   Закон України«Про Національне антикорупційне бюро України» від 14 жовтня 2014 р. № 1698-VIII   Указ Президента України«Про утворення національного антикорупційного бюро України» від 16 квітня 2015 р. № 217   Державний правоохоронний орган, основним завданням якого – попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень,віднесених до його підслідності, а також запобігання вчиненню нових. Завданням Національного бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчиненні вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.
Національна поліція України Закон України«Про Національну поліцію» від 2 липня 2015 р. № 580-VIII Постанова Кабінету Міністрів України «Прозатвердження Положення про Національну поліцію» від 28 жовтня 2015 р. № 877 Центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку. Національна поліція забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції, порушень законності, службової дисципліни і контроль за їх реалізацією в центральному органі управління Національної поліції, територіальних органах, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери її управління.
Прокуратура України Закон України«Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697- VIII   Закон України«Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ Єдина система, яка в порядку, передбаченому Законом “Про прокуратуру”, здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.
Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про Урядового уповноваженого з антикорупційної політики» від 4 грудня 2013 р. № 949 (із змінами, внесеними згідно з постановами Кабінету Міністрів України № 295 від 17 липня 2014 р, № 666 від 2 вересня 2015 р.)   Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики є посадовою особою, на яку покладається виконання завдань щодо формування та забезпечення реалізації державної антикорупційної політики в органах виконавчої влади.
Національне агентство з питань запобігання корупції   Закон України«Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 р. № 1700-VIII   Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015–2017 роки» від 29 квітня 2015 р. № 265   Центральний орган виконавчої влади України зі спеціальним статусом, який забезпечує формування та реалізацію антикорупційної політики.    

 

    Висновок

    Корупція порушує конституційні права та свободи громадян, формує в суспільстві атмосферу страху, невпевненості, політичного і правового нігілізму. Вона стає одним з основних факторів політичної, соціально-економічної нестабільності в Україні.

Саме тому, детальне вивчення та належне закріплення отриманих знань даної дисципліни надасть змогу працівникам підрозділів системи МВС України більш активно та системно вести наступальну боротьбу з корупцією та її проявами.


Дата добавления: 2021-01-20; просмотров: 139; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!