Написатитв i р(можна в електронному вар i ант i )

Учебная дисциплина:                УКРАИНСКИЙ ЯЗЫК

Преподаватель:                                 Гальченко Яна Александровна

Группа:                                     КСК-19(22)

Дата занятия:                               27.04.2020 г.

 

Тема:.Твiр на суспільну та морально-етичну теми.

Мета: удосконалюватитексто-творчівміння та навички; розвиватиїхмислення, формуватиморальніпереконання.

План заняття

 

Опрацювання пам’ятки «Як писатитвір».

Пам’ятка «Якписатитвір»

 

1. Вибір теми твору залежить від твоїх симпатій, смаків, ставлення до героїв художнього твору.

2. План твору повинен містити три пункти:

 

· вступ;

· основна частина;

· висновки;

3. У вступі ти можеш обґрунтувати вибір теми, окреслити проблеми (у формі запитань або тверджень), які тобі слід розкрити в основній частині твору. Укінці необхідно зробити висновки, відповісти на ті запитання, які ти сформулював у вступі.

4. Якщо ти вирішив обрати епіграф до свого твору, знай, що епіграф – короткий текст, який є крилатим висловом або цитатою, що виражає основну думку, характер теми.

5. Щоб підтвердити свої думки, використовуй цитати – дослівні витяги з тексту.

6. Про особливості творів різних жанрів (твір-роздум, есе, аналіз поетичного твору тощо) розповість учитель. Несоромсяставитийомузапитання!

7. Твоя письмовамова (як і усна) має бути зв’язною, а цеозначає,щокожнанаступнапропозиція повинна продовжувати думку, викладену в попередній.

 

Пояснення.

 

Розв’язаннясуспільних проблем, з’ясуванняпитаньетики й моралі, осмисленнямотивів і наслідківлюдськихвчинківзавждиприверталиувагу людей. З’ясуваннятакихпитаньможе бути метою творів на морально-етичніабосуспільні теми.

Роботу над творомслідрозпочинати з осмисленняйого теми, а також меж цієї теми. Потрібновизначити, про що ж сліднаписатиабосказати, щобцю тему розкрити, що для розкриття теми є найголовнішим, щоменшістотним, але потрібним, відчогослідвідмовитися через несуттєвістьабонеактуальність.

Післяцьогонеобхіднообміркуватиголовну думку майбутньоготвору: якийвисновокмаютьзробитичитачі (слухачі) зіствореного вами тексту? До чого ваш твірмаєїхспонукати, закликати, відчогозастерегти?

Наступнийетапроботи над твором — добір фактичного матеріалу. Потрібнозібратифакти, спираючисьнаякі, можнарозкрити тему. Цеможуть бути розповіді про реальнілюдськідолі, про випадки з життя, факти, щозберігаютьфольклорні твори абоувиразнюють твори мистецтва. Джерела добору фактичного матеріалу до творурізноманітні: власнийжиттєвийдосвід, спостереження, інформація з довідковоїлітератури, періодичноїпреси, свідченняучасниківабосвідківподій, факти, осмислені у творахрізнихжанрівмистецтва (художньоїлітератури, фольклору, кіномистецтватощо).

Дібравшифактичнийматеріал, йогопотрібносистематизувати. Необхідновідокремити головне віддругорядного та продуматипослідовністьвикладу думок. Для цьогопотрібноскласти план твору. У плані (складному) слідзавбачититакіструктурніелементимайбутньоготвору: вступ (підведення до теми), головнучастину, в якій, власне, буде розкрито тему, кінцівку, яка стосовнотвору-роздумузазвичайнабуваєформивисновку.

Склавши на чернетці план твору, можнапереходити до наступногоетапуроботи — створення тексту. Писатитвіртежпотрібно на чернетці. У процесінаписання автор, як правило, дещовідходитьвід плану: щосьдодає, деталізує, відчогосьвідмовляється. Творчийпроцеспередбачаєпошукнайкращихваріантіввисловлення думок, тому таких відступів не слідуникати, хочвонимають бути умотивованими.

Післязавершенняроботи над чорновимваріантомтворуслідудосконалити текст, відредагувавшинаписане, виправившипомилки та усунувшинедоліки.

 

Темы длянаписаннятвору

Скласти план та дібратифактичнийматеріал до твору на одну з поданихнижче тем.

 

1.Заради якої мети не соромно жити (варіант заголовка:Найвищанагорода — кориснимбуть народу).

2.Чим багаталюдська душа (варіантизаголовків: Не дай, доле, зубожіти на дух і на слово! Наші два крила — целюдяність і правда).

3.Яке воно — щастя? (варіантизаголовків: Нам є чогобажати — щастя з волі!Наше щастяпоруч, біля нас).

4. Чи є відмінністьміжлюдськимжиттям та існуванням?

5.Пам’ятай, що слово — бумеранг!

6. Як не зачерствитисерця у собі?

 

Написатитв i р(можна в електронному вар i ант i )

 

ВНИМАНИЕ! Проверка работ будет осуществляться следующим образом:

1. За каждое занятие будет выставлена оценка.

2. Текст выполненной письменной работы необходимо отправлять в личные сообщения по ссылке https://vk.com/club193334107


Дата добавления: 2021-01-20; просмотров: 40; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!