Список навчально-методичної літератури

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ

ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ПОЛТАВСЬКА ДЕРЖАВНА АГРАРНА АКАДЕМІЯ

Інститут економіки і бізнесу

 

Кафедра менеджменту

Методичні рекомендації

для виконання контрольних робіт

з дисципліни

 

«Договірне право»

 

Для студентів заочної форми навчання

 

Галузь знань – 0306 «Менеджмент і адміністрування»

Спеціальність 7.03060101, 8.03060101

«Менеджмент організацій і адміністрування»

 

 

Полтава – 2011

 

ВИМОГИ ДО ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ З ДИСЦИПЛІНИ

«ДОГОВІРНЕ ПРАВО»

  1. Як визначити свій варіант контрольної роботи?

Перша літера

прізвища

Остання цифра в заліковій книжці студента

1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
А, Ц, Ю 8 9 10 11 12 13 14 15 1 2
Б, В, Я 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
В, Х, Є 13 14 15 1 2 3 4 5 6 7
Г, У,Ф 7 8 9 10 11 12 13 14 15 1
Д, І, Ї 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
К, Л, Ч 12 13 14 15 1 2 3 4 5 6
М, З, Ш 11 12 13 14 15 7 8 9 10 11
Н, О, Т 12 13 14 15 1 2 3 4 5 6
П, Р, Щ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
С, Ж 15 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Запропонована кількість варіантів контрольної роботи розрахована на визначення номеру Вашого варіанту роботи з урахуванням першої літери Вашого прізвища та останньої цифри у заліковій книжці. Згідно таблиці визначаємо номер власного варіанту. Наприклад, номер залікової книжки студента Сидоренко П.П. 2638. Отже, його варіант № 7. При визначені номеру варіанта контрольної роботи будьте уважні, чітко дотримуйтесь вказаної в таблиці послідовності передостанньої та останньої цифр. На титульному листі контрольної роботи обов’язково вказуйте номер залікової книжки, щоб  викладач міг перевірити правильність обрання варіанту.

Рекомендований обсяг контрольної роботи – 12 аркушів рукописного тексту в учнівському зошиті. Виконання контрольної роботи у роздрукованому варіанті небажане!

Які розділи містить контрольна робота і як їх виконувати?

Кожен з варіантів, запропонованих студентам, має рівнозначний по складності підбір завдань.

Перший вид завдання у кожному варіанті – теоретичні питання, які повністю відповідають темам, що вивчаються при опануванні дисципліни «Договірне право». Студент повинен розкривати не всю тему, а лише ті питання, які визначені саме в його варіанті контрольної роботи. Якщо ж студент висвітлюватиме питання, не враховуючи формулювання у завданні контрольної роботи, то така відповідь не буде зарахована і роботу повернуть на доопрацювання.

За обсягом ця частина контрольної роботи повинна бути найбільшою – 8 -10 аркушів формату учнівського зошиту або А-4.

Другою частиною контрольної роботи є завдання. Завдання складається з одного конкретного питання, відповідь на яке повинна продемонструвати вміння студента аналізувати законодавчу базу та застосовувати набуті знання при складанні конкретних документів (претензійний лист, позовна заява до суду). Відповідайте чітко на поставлене завдання. Обсяг відповіді 1-2 аркуша.

При виконанні завдання використовуйте зразки таких документів, а вихідні дані можуть бути абсолютно символічними. Наприклад, ТОВ «А», підприємство «К», сума заборгованості – 1 грн. і т.п.

Третьою складовою частиною завдання є задача в кожному з варіантів. Відповідь на запропоновані юридичні ситуації може складатися з 10-20 речень. Обов’язково вказуйте конкретну статтю закону до якої ви апелюєте. 

Як робити посилання на законодавчі акти при виконанні контрольної роботи?

При виконанні контрольної роботи потрібно чітко вказати назву закону, постанови тощо, визначити дату прийняття цього законодавчого акту. Вказуйте номер та назву статті на яку ви посилаєтесь при виконанні роботи. Переписувати зміст статей не потрібно!

При роботі з нормативною базою будьте уважні, бо в чинному законодавстві відбуваються постійні зміни та доповнення і ви можете послатися на вже не діючі норми права.

 

 

Варіант 1

І. Теоретичні питання

1.Поняття, предмет і система договірного права. Метод і принципи договірного права та їх закріплення в чинному законодавстві.

2.Договір лізингу, істотні умови договору лізингу та його види. Особливості фінансового лізингу.

ІІ. Завдання.  

Складіть претензійний лист з приводу порушень при виконанні договору постачання паливно-мастильних матеріалів для сільськогосподарського товаровиробника.

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Філенко встановив подвійні склопакети на фабриці підприємця Джмеля за 20 тис. грн. Частина роботи має дефекти, і хоч Джміль міг би виправити дефекти силами своїх працівників, він каже, що для цієї роботи не має часу та спеціалістів належної кваліфікації. Джміль найняв приватного майстра Геращенка для виправлення дефектів за 2 тис. грн.

Поясніть, спираючись на норми чинного законодавства, чи Джміль матиме право на цю суму як відшкодування збитків за порушення контракту?

 

Варіант 2

І. Теоретичні питання

1. Джерела договірного права.

2. Концесійний договір: поняття, сторони, істотні умови та їх види.

II. Завдання.

Складіть претензійний лист з приводу порушень при виконанні договору капітального будівництва для потреб сільськогосподарського товаровиробника.

III. Задача

Розв’яжіть ситуацію:

Приватне підприємство "Радон", маючи оригінальний примірник господарського договору на поставку сільськогосподарської продукції з фермерським господарством "Жито", внесло в нього зміни щодо ціни на продукцію. ФГ "Жито" відмовилося від здійснення поставки за зазначеною у примірнику договору ПП "Радон" ціною. ПП "Радон" звернулося до господарського суду з позовною заявою про спонукання ФГ "Жито" до виконання умов договору поставки.

1. Яке рішення має винести господарський суд ?

2. Чи встановлено в законодавстві порядок внесення змін до господарських догорів ?

3. Якщо так, то розкрийте порядок зміни умов господарського договору, посилаючись на відповідні положення чинного законодавства України.

Варіант 3

І. Теоретичні питання

1. Класифікація договорів у господарській діяльності. Форма підприємницького договору.

2. Особливості договору підряду на капітальне будівництво. Порядок оформлення акта прийому-передачі в договорі будівельного підряду.

 

ІІ. Завдання.

Складіть претензійний лист з приводу порушень при виконанні договору перевезення сільськогосподарської продукції від товаровиробника до замовника ( наприклад, хлібокомбінат, консервний завод тощо).

 

Ш. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Між Приватним Акціонерним Товариством "Пірс" та державним замовником було укладено контракт на поставку продукції для державних потреб. ПАТ "Пірс" виконало умови контракту в частині виготовлення продукції і повідомило державного замовника про готовність поставити продукцію. Державний замовник не зазнаючи підстав, відмовився від закупівлі продукції. ПАТ "Пірс" реалізувало виготовлену продукцію і після цього заявило претензію державному замовнику про відшкодування завданих збитків, в тому числі неотриманого очікуваного прибутку. У відповідь на претензію державний замовник відмовив в задоволенні претензійних вимог на тій підставі , що ПАТ "Пірс" реалізувало продукцію на свій власний розсуд і об'єктивно мало можливість знайти такого споживача, який запропонував би ціну на продукцію не нижче тієї, що зафіксована у контракті. ПАТ "Пірс" звернулося з позовом до господарського суду про стягнення збитків з державного замовника.

1. Яке рішення має поставити господарський суд ?

2. Які вимоги у наведеному випадку має заявити ПАТ "Пірс" ?

3. Яка відповідальність державного замовника за відмову від закупівлі продукції, визначеної контрактом на поставку продукції для державних потреб, встановлена законодавством ?

 

Варіант 4

І. Теоретичні питання

1. Попередній договір.

2. Агентські відносини в сфері господарювання, сторони та предмет договору.

 

II. Завдання.

Складіть претензійний лист з приводу порушень при виконанні договору постачання сільськогосподарської продукції від товаровиробника до замовника (наприклад, хлібокомбінат, консервний завод тощо).

 

III. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

9 листопада 1999 року вантажовідправником "Х" зі станції Кагамликська Південної залізниці на адресу вантажоодержувача було відвантажено бензин А-76 вагою 97800 кг. На шляху перевезення цистерна , в якій було відвантажено бензин , з технічних причин була замінена на іншу ( з іншим номером ) з пломбами, що підтверджено актами загальної форми від 15 листопада 1999 року. При перевірці та видачі вантажу на станції Жуляни Південно-західної залізниці за накладною встановлено нестачу бензину А-76 у кількості 14500 кг. При цьому номер пломби на цистерні не відповідав номеру, зазначеному у залізничній накладній, оскільки замість зазначеного фактично цистерна була опломбована за іншим номером. Недостачу бензину та невідповідність номеру пломби було затверджено комерційним актом від 20 листопада 1999 року.

Вантажоодержувач надіслав перевізнику претензію, в якій запропонував перерахувати суму недостачі за пальне. Перевізник претензію відхилив посилаючись на ст.111 Статуту залізниць і мотивуючи відмову тим, що вантаж прибув у справній цистерні та під неушкодженими пломбами. Вантажоодержувач звернувся до господарського суду із позовом про стягнення суми недостачі вантажу, посилаючись на наявність вини перевізника та обґрунтувавши свої вимоги ст. 113, 114 Статуту залізниць.

1. Хто несе відповідальність за збереження вантажу при транспортуванні?

2. Як вирішити цю справу ?

 

 

Варіант 5

І. Теоретичні питання

1. Поняття зобов’язання і договору, співвідношення зобов’язання і договору за Цивільним та Господарським кодексами України.

2. Поняття, зміст та порядок припинення зобов’язань за договором доручення.

 

ІІ. Завдання.

Складіть позовну заяву з приводу порушень при виконанні договору постачання паливно-мастильних матеріалів для сільськогосподарського товаровиробника.

 

ІІІ. Задачі.

Розв’яжіть ситуацію:

Вугледобувною шахтою на адресу АТ "Вінницяоблпаливо" по залізничних накладних було відвантажено 60 т вугілля. При прийманні вагону на попутній станції Козятин-1 була виявлена технічна і комерційна несправність вагону, внаслідок чого він був затриманий для перевірки ваги вантажу. При перевірці маси вантажу встановлена недостача вугілля в 3 т на суму 167 грн., про що 17 серпня1999 року складено комерційний акт. Актом про технічний стан вагону від 16 серпні 1999 року та комерційним актом від 17 серпня 1999 року, складеними на попутній станції засвідчено, що висипання вантажу не було, отже, несправність вагону виникла не під час проходження вагону. Крім того, в акті про технічний стан вагону зазначено, що несправність вагону могла виникнути при завантаженні, яке здійснювалося засобами відправника вантажу.

Оскільки вантажоодержувач повністю оплатив поставлене вугілля відправнику, включаючи і вартість неодержаного вугілля, він 17 лютого 2000 року звернувся з претензією до ДТГО "Південно-західна залізниця" та шахти із вимогою про виплату йому суми в розмірі 167 грн. Шахтою претензійні вимоги були відхилені через те, що:

1. Згідно із накладною при прийманні вантажу до перевезення його недостачі та несправності вагону виявлено не було;

2. Закінчився термін звернення із претензією щодо недостачі вантажу. Перевізником ж претензія була задоволена часткова в сумі 83 грн. 50 коп. АТ звернулося до господарського суду із позовом до шахти та перевізника.

1. Як в цьому випадку обчислювати строк для звернення вантажоодержувача із претензією?

2. На кого покладається обов'язок визначення придатності рухомого складу для перевезення вантажу ?

3. На кого з відповідачів має бути покладена відповідальність? Відповідь аргументуйте.

Варіант 6

І. Теоретичні питання

1. Порядок укладання господарських договорів. Пропозиція (оферта) та її види. Умови дійсності оферти. Зміст господарського договору.

2. Особливості договору комісії за законодавством України. Правовий статус комітента та комісіонера, їх права та обов’язки. Договір консигнації.

 

II. Завдання.

Складіть позовну заяву з приводу порушень при виконанні договору капітального будівництва для потреб сільськогосподарського товаровиробника.

 

III. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Підприємство-вантажоодержувач звернулося до господарського суду із позовом про стягнення з залізниці збитків від недостачі 20 ящиків консервів на загальну суму 1300 грн., що виникла при транспортуванні вантажу. При розгляді справи було встановлено, що представник станції призначення відмовився складати комерційний акт про недостачу вантажу, про що комісія у складі посадових осіб вантажоодержувача 13 листопада 1999 р. склала акт, який був зареєстрований 20 листопада 1999 р. Того ж дня вантажоодержувач надіслав начальнику Управління Південно-Західної залізниці скаргу на відмову станції скласти комерційний акт з приводу недостачі вантажу. Господарський суд відмовив позивачу у задоволенні позовних вимог, зазначивши у рішенні, що позивач припустився порушення вимог параграфу 16 розділу 37 Правил перевезення вантажів, оскільки вантаж перевірявся 13 листопада 1999 р., а скаргу було подано лише 20 листопада 1999 р., через що приймальний акт від 13 листопада 1999 р. не може бути достатнім доказом вини перевізника в недостачі вантажу.

Дайте аргументовану оцінку рішенню суду.

 

Варіант 7

І. Теоретичні питання

1. Підстави та наслідки визнання договорів недійсними і неукладеними.

2. Договір зберігання, його істотні умови, форма та спеціальні види.

IІ. Завдання.          

Складіть позовну заяву з приводу порушень при виконанні договору перевезення сільськогосподарської продукції від товаровиробника до замовника (наприклад, хлібокомбінат, консервний завод тощо).

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

 ВАТ «Молоко та сметана» через збій в роботі обладнання не постачало свою продукцію в мережу магазинів ТОВ «Харчі населенню» протягом тижня. Щоб забезпечити свої магазини продуктами керівництву ТОВ «Харчі населенню» довелося їх закуповувати терміново в іншій області по значно вищим цінам.

1.Дайте юридичну оцінку даної ситуації.

2.Які умови та порядок відшкодування збитків в даному випадку?

 

Варіант 8

І. Теоретичні питання

1. Підстави та порядок внесення змін до договору. Порядок та підстави розірвання договору за законодавством України.

2. Договір страхування та його види. Правове регулювання страхової діяльності у сфері підприємництва.

II. Завдання.

Складіть позовну заяву з приводу порушень при виконанні договору оптової купівлі-продажу сільськогосподарської продукції (сторони договору визначайте самостійно).

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

       Директор фірми взяв кредит в комерційному банку під умову купівлі обладнання, але гроші, відповідно до заздалегідь обдуманого плану, пустив на погашення раніше взятих кредитів. Кредит він збирався повернути після продажу офісу, який не вдалося продати. Внаслідок цього банку заподіяно збитки на суму 10 тис. грн.

Дайте правову характеристику діям особи.

Варіант 9

І. Теоретичні питання

1. Підстави та порядок припинення договірних зобов’язань.

2. Транспортні договори та їх види. Система та види перевезення вантажів, їх правове регулювання.

 

II. Завдання.

Складіть позовну заяву з приводу порушень при виконанні договору постачання сільськогосподарської продукції від товаровиробника до замовника (наприклад, хлібокомбінат, консервний завод тощо).

Ш. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Комунальне підприємство електротранспорту уклало з будівельним кооперативом договір підряду на реконструкцію ремонтного цеху за кошти, виділені з місцевого бюджету. Договором передбачалося забезпечення замовником безперервності фінансування робіт за договором. Однак через 3 міс., починаючи з березня 2001 року платежі були затримані на 2 міс. через несвоєчасність надходження відповідних коштів з місцевого бюджету.

1. Які санкції в цьому випадку може застосувати підрядчик до замовника ?

2. Як має діяти замовник, щоб компенсувати застосування до нього цих санкцій?

3. Якими нормативними актами регулюються питання майнової відповідальності за порушення умов договору підряду на будівництво об'єктів ?

Варіант 10

І. Теоретичні питання

1. Загальна характеристика способів забезпечення виконання договірних зобов’язань у підприємництві (неустойка, порука, гарантія, завдаток, застава та притримання).

2. Поняття і види, істотні умови договору перевезення вантажів. Перевізні документи та їх види. Відповідальність за порушення умов договору перевезення вантажів.

ІІ. Завдання.

Складіть претензійного листа з приводу постачання партії неякісного товару. Дайте перелік документів, які потрібно додати.

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Договір пайового лізингу, який укладений між приватним підприємством "Мрія" та іншими суб'єктами, передбачав залучення державних коштів спрямованих на здійснення лізингу. За позовом прокурора про визнання договору лізингу недійсним на тій підставі, що він не був зареєстрований у встановленому законом порядку, господарським судом зазначений договір був визнаний не дійсним.

1. Чи правомірне рішення господарського суду ?

2. Чи потребує договір лізингу обов'язкової реєстрації ?

3. Які правові наслідки недотримання вимог щодо реєстрації договору лізингу ?

Варіант 11

І. Теоретичні питання

1. Відповідальність за порушення договірних зобов’язань у сфері підприємництва за Господарським та Цивільним кодексами України.

2. Договір перевезення пасажирів і багажу. Права та обов’язки сторін за договором перевезення пасажирів і багажу. Порядок виконання договору перевезення.

II. Завдання.

Складіть позовну заяву з приводу прострочення терміну постачання. Вкажіть перелік документів, які потрібно додати.

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:                                                                                                                             

ТОВ "Водні ресурси" було створене членами трудового колективу Проектного інституту "Водпром", який є у державній власності. Укладаючи договір оренди цілісного майнового комплексу "Водпрому", ТОВ керувалося ст. 10 ГПК України, яка встановлює загальний порядок укладення господарського договору. Внаслідок цього орендодавцем було відмовлено ТОВ "Водні ресурси" в укладенні договору оренди. Зазначене ТОВ звернулося до господарського суду з позовом до Проектного інституту "Водпром" про спонукання до укладення договору оренди.

1. Яке рішення має винести господарський суд ?

2. Який загальний порядок укладення господарського договору ?

3. Які умови застосування загального порядку укладення господарського договору ?

4. Назвіть інші способи укладення господарських договорів.

 

Варіант 12

І. Теоретичні питання

1. Підстави та умови відповідальності за порушення умов договору. Збитки та їх складові.

2. Договір транспортної експедиції, сторони та істотні умови.

ІІ. Завдання.

       У вигляді таблиці порівняйте правовий статус договорів за Цивільним та Господарським кодексами України, самостійно визначте критерії для такого порівняння.

Критерії порівняння Цивільний кодекс України Господарський кодекс України
     

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Через п'ять місяців після отримання вантажівок за договором лізингу сільськогосподарський виробничий кооператив (СВК) "Зоря" зажадав від лізингової компанії, яка відповідно до договору мала здійснювати технічне обслуговування автомашин, проведення профілактичного ремонту вантажівок, оскільки водній з них мали місце перебої в роботі двигуна. Лізингова компанія відмовилася надавати такі послуги через несплату кооперативом, який посилався на фінансову скруту, лізингових платежів протягом останніх трьох місяців.

1. Які права та обов'язки сторін за договором лізингу?

2.Які правові наслідки наступають у разі порушення умов договору лізингу?

3. Чи правомірні вимоги СВК "Зоря"?

4. Чи може лізингова компанія застосувати до СВК "Зоря" господарсько-правові санкції і які саме?

 

Варіант 13

І. Теоретичні питання

1. Порядок стягнення неустойки за порушення умов договору.

2. Поняття, загальна характеристика та істотні умови договору позики. Відповідальність за порушення договору позики.

 

II. Завдання.

У вигляді таблиці розкрийте зміст розділів типового договору у підприємницькій діяльності. Вказуйте відомі вам статті Господарського та Цивільного кодексів України, які регламентують ті або інші положення договору.

Назва розділу договору Зміст розділу Норма закону
1. Преамбула    
2. Предмет договору    
3.    

 

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Підрозділ боротьби з корупцією та організованою злочинністю регіонального органу служби безпеки звернувся до комерційного банку "Аваль"" з письмовим запитом про надання йому даних про фінансові операції приватної фірми "Сонар". Банк відмовив у цьому, посилаючись на таємність такої інформації та заборону її розголошувати.

Чи має право банк відмовити у наданні інформації?

 

Варіант 14

І. Теоретичні питання

1. Загальна характеристика договору купівлі-продажу та його види.

2. Поняття та істотні умови кредитного договору. Права та обов’язки сторін кредитного договору.

II. Завдання.

Охарактеризуйте такий види господарсько-правових санкцій, які застосовуються у договірній практиці. Результати своїх досліджень викладіть у вигляді таблиці.

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Громадяни Сидоренко, Петренко та Ханенко вирішили створити товариство з обмеженою відповідальністю. У знайомого підприємця вони попросили його старий статут і за таким зразком розробили свій власний, який влаштовував їх повністю. Між собою вони домовились про те, хто яку частку внесе. Коли ж вони прийшли реєструвати своє товариство, їм відмовили на тій підставі, що в них не вистачає установчого договору.

Поясніть на якій підставі у громадян вимагали установчий договір?

Який правовий зміст цього документу?

Варіант 15

І. Теоретичні питання

1. Особливості договору роздрібної купівлі-продажу.

2. Поняття фінансової установи та їх види. Сторони кредитного договору.

 

II. Завдання.

Складіть позовну заяву з приводу систематичної відсутності частини товару в упаковці при виконанні договору купівлі-продажу. Дайте перелік документів, які потрібно додати.

 

ІІІ. Задача.

Розв’яжіть ситуацію:

Державне підприємство "Хлібресурс", яке відповідно до закону є виконавцем державного замовлення і має технічні можливості його виконання, необґрунтовано відмовилося від укладення контракту на поставку продукції для державних потреб. Державний замовник звернувся з позовом до господарського суду про стягнення з виконавця передбаченого законом штрафу у розмірі подвійної вартості контракту за необґрунтовану відмову від його виконання.

1. Яке рішення має винести господарський суд ?

2. Чи передбачена законом відповідальність за необґрунтовану відмову від укладення державного контракту ?

3. Які обсяги та умови настання зазначеної відповідальності ?

Список нормативних актів

1. Конституція України: Закон України. Прийнятий на 5-й сесії Верховної Ради України 28 червня 1996р. № 254к.96-ВР.

2. Господарський кодекс України: Закон України від 16.01.2003р. №436-IV.

3. Господарський процесуальний кодекс України: Закон України від 6 листопада 1991р. №1798-XII.

4. Цивільний кодекс України: Закон України від 16 січня 2003р. № 435-IV.

5. Про Антимонопольний комітет України: Закон України від 26 листопада 1993р. №3659-XII.

6. Про банки і банківську діяльність: Закон України від 7 грудня 2000р. №2121-III.

7. Про благодійництво та благодійні організації: Закон України від 16 вересня 1997р. №531/97-ВР.

8. Про боротьбу з корупцією: Закон України від 5 жовтня 1995р. № 356/95-ВР.

9. Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом: Закон України в редакції від 30 червня 1999р. № 784-XIV.

10. Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов’язань: Закон України від 22 листопада 1996р. № 543/96-ВР.

11. Про власність: Закон України від 7 лютого 1991р. № 697-XII.

12. Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкцій та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агентства по гарантіях інвестицій: Закон України від 3 червня 1992р. № 2402-XII.

13. Про господарські товариства: Закон України від 19 вересня 1991р. № 1576-XII.

14. Про господарську діяльність у Збройних Силах України: Закон України від 21 вересня 1999р. № 1076-XIV.

15. Про державне прогнозування та розроблення програм економічного та соціального розвитку України: Закон України від 23 березня 2000р. № 1602-ІІІ.

16. Про державний матеріальний резерв: Закон України від 24 січня 1997р. №51/97-ВР.

17. Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні: Закон України від 26 січня 1993р. №2939-XII.

18. Про Державну підтримку малого підприємництва: Закон України від 19 жовтня 2000р. №2063-III.

19. Про Державну податкову службу в Україні: Закон України в редакції Закону від 24 грудня 1993р. № 3813-XII.

20. Про Державну програму приватизації: Закон України від 3 червня 1997р. №194/97-ВР.

21. Про Державну програму приватизації: Закон України від 18 травня 2000р. № 1723-III.

22. Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців: Закон України від 15 травня 2003р. №755-IV.

23. Про державну службу: Закон України від 16 грудня 1993р. № 3723-XII.

24. Про економічну самостійність Української РСР: Закон Української РСР від 3 серпня 1990р. № 142-ХІІ.

25. Про електроенергетику: Закон України від 16 жовтня 1997р. № 575/97-ВР.

26. Про Загальне положення про міністерство, інший центральний орган державної виконавчої влади України: Указ Президента України від 12 березня 1996р. № 179/96.

27. Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон: Закон України від 13 жовтня 1992р. № 2673-ХІІ.

28. Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти: Закон України від 22 лютого 2000р. № 1490-ІІІ.

29. Про захист від недобросовісної конкуренції: Закон України від 7 червня 1996р. № 236/96-ВР.

30. Про захист економічної конкуренції: Закон України від 11 січня 2001р. № 2210-ІІІ.

31. Про захист національного товаровиробника від демпінгового імпорту: Закон України від 22 грудня 1998р. № 330-XIV.

32. Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту: Закон України від 22 грудня 1998р. № 331-XIV.

33. Про зовнішньоекономічну діяльність: Закон України від 16 квітня 1991р. № 959-ХІІ.

34. Про зону надзвичайної екологічної ситуації: Закон України від 13 липня 2000р. № 1908-ІІІ.

35. Про інвестиційну діяльність: Закон України від 18 вересня 1991р. № 1560-ХІІ.

36. Про інноваційну діяльність: Закон України від 4 липня 2002р. № 40-IV.

37. Про інститут спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди): Закон України від 15 березня 2001р. № 2299-ІІІ.

38. Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності: Закон України від 11 вересня 2003р. № 1160-IV.

39. Про заставу: Закон України від 2 жовтня 1992р. № 2654-ХІІ

40. Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну: Закон України від 22 грудня 1998р. № 332-XIV.

41. Про іпотеку: Закон України від 5 червня 2003р. № 898 – IV

42. Про кооперацію: Закон України від 10 липня 2003р. № 1087 – IV

43. Про корпоратизацію підприємств: Указ Президента України від 15 червня 1993р. № 210 ⁄ 93

44. Про кредитні спілки: Закон України від 20 грудня 2001р. № 2908 – Ш

45. Про ліцензування певних видів господарської діяльності: Закон України від 1 червня 2000р. № 1775 –Ш

46. Про місцеве самоврядування в Україні :Закон України від 21 травня 1997р. № 280 ⁄97 – ВР

47. Про місцеві державні адміністрації: Закон України від 9квітня 1999р. № 586 – ХIV

48. Про Національний банк України : Закон України від 20 травня 1999р. № 679 –ХIV

49. Про оподаткування прибутку підприємства: Закон України в редакції Закону від 22 травня 1997р. № 283/97 – ВР

50. Про оренду державного та комунального майна: Закон України в редакції Закону від 14 березня 1995р. № 98/95 – ВР

51. Про оренду землі: Закон України в редакції Закону від 2 травня 2003р. № 1211 – ІV

52. Про перевезення небезпечних вантажів: Закон України від 5 червня 2003р. № 898 – IV

53. Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі: Закон України від 10 липня 1996р. № 290/96 – ВР

54. Про особливості приватизації підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони України: Закон України від 18 червня 2000р. № 1741 – Ш

55. Про оцінку майна, майнових прав та професійну оцінку діяльності в Україні: Закон України від 12 липня 2001р. № 2658 – Ш

56. Про патентування деяких видів підприємницької діяльності: Закон України від 23 березня 1996р. № 98/96 – ВР

57. Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язані з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування: Закон України від 17 січня 2002р. № 2953 – Ш

58. Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності: Закон України від 3 березня 1998р. № 147/98-ВР.

59. Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації: Закон України від 7 липня 1997р. № 847-XIV.

60. Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами: Закон України від 21 грудня 2000р. № 2181-ІІІ.

61. Про поставки продукції для державних потреб: Закон України від 22 грудня 1995р. № 493/95-ВР.

62. Про приватизацію державного майна: Закон України в редакції Закону від 19 лютого 1997р. № 89/97-ВР.

63. Про природні монополії: Закон України від 20 квітня 2000р. № 1682-ІІІ.

64. Про промислово-фінансові групи в Україні: Закон України від 21 листопада 1995р. № 437/95-ВР.

65. Про ратифікацію Європейської хартії місцевого самоврядування: Закон України від 15 липня 1997р. № 452/97-ВР.

66. Про ратифікацію конвенцій про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами: Закон України від 16 березня 2000р. № 1547-ІІІ.

67. Про режим іноземного інвестування: Закон України від 19 березня 1996р. № 93/96-ВР.

68. Про рекламу : Закон України від 3 липня 1996р. № 270/96-ВР.

69. Про систему оподаткування: Закон України в редакції Закону від 18 лютого 1997р. № 77/97-ВР.

70. Про сільськогосподарську кооперацію: Закон України від 17 липня 1997р. № 496/97-ВР.

71. Про споживчу кооперацію: Закон України від 10 квітня 1992р. № 2265-ХІІ.

72. Про страхування: Закон України від 7 березня 1996р. № 85/96-ВР.

73. Про судоустрій України: Закон України від 7 лютого 2002р. № 3018-ІІІ.

74. Про товарну біржу: Закон України від 10 грудня 1991р. № 1956-ХІІ.

75. Про торгово-промислові палати в Україні: Закон України від 2 грудня 1997р. № 671/97-ВР.

76. Про транспорт: Закон України від 10 листопада 1994р. № 232/94-ВР.

77. Про трубопровідний транспорт: Закон України від 15 травня 1996р. № 192/96-ВР.

78.  Про усунення дискримінації в оподаткуванні суб’єктів підприємницької діяльності, створених з використанням майна та коштів вітчизняного походження: Закон України від 17 лютого 2000р. № 1457-ІІІ.

79.  Про фермерське господарство: Закон України від 19 червня 2003р. № 973-IV.

80. Про фінансовий лізинг: Закон України в редакції Закону від 11 грудня 2003р. № 1381-IV.

81. Про ціни і ціноутворення: Закон України від 3 грудня 1990р. № 507-ХІІ.

82. Про цінні папери і фондову біржу: Закон України від 18 червня 1991р. № 1201-ХІІ.

83. Про якість та безпеку харчових продуктів і продовольчої сировини: Закон України від 23 грудня 1997р. № 771/97-ВР.

84. Про врегулювання порядку здійснення іноземними інвесторами інвестицій в Україну: Постанова правління національного банку України від 20 липня 1999р. № 356.

85. Про затвердження Методики оцінки вартості майна під час приватизації: Постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000р. № 1554.

86. про затвердження Методики оцінки вартості об’єктів оренди, порядку викупу орендарем оборотних матеріальних засобів та Порядку надання в кредит орендареві грошових коштів та цінних паперів: Постанова кабінету Міністрів України від 10 серпня 1995р. № 629.

87. Про затвердження переліку органів ліцензування: Постанова Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000р. № 1698.

88. Про затвердження Положення про створення (реєстрацію), реорганізацію та ліквідацію промислово-фінансових груп: Постанова Кабінету Міністрів України від 20 липня 1996р. № 781.

89. Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності: Постанова Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998р. № 1482.

90. Про перелік відомостей, що не становлять державної таємниці: Постанова Кабінету Міністрів України від 9 серпня 1993р. № 611.

91. Про перетворення державних підприємств у казенні: Постанова Кабінету Міністрів України від 30 червня 1998р. № 987.

92. Про Типовий статус казенного підприємства: Постанова Кабінету Міністрів України від 16 червня 1998р. № 914.

93. Про управління корпоративними правами держави: Постанова Кабінету Міністрів України від 15 травня 2000р. № 791.

94. Про утворення Комісії з питань неплатоспроможності: Постанова Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2001р. № 1181.

95. Про запровадження аукціонів з продажу нафти, газового конденсату, скрапленого газу та вугілля: Постанова Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2000р. № 599.

96. Про впорядкування діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств: Декрет Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1992р. № 24-92.

97. Про державний нагляд за дотриманням стандартів, норм і правил та відповідальність за їх порушення: Декрет Кабінету Міністрів України від 8 квітня 1993р. № 30-93.

98. Про довірчі товариства: Декрет Кабінету Міністрів України від 17 березня 1993р. № 23-93.

99. Про перелік майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів основного виробництва, приватизація або передача в оренду яких не допускається: Декрет Кабінету Міністрів України від 31 грудня 1992р. № 26-92.

100. Про укладання договорів оренди приміщень підприємствами й організаціями торгівлі, громадського харчування та сфери послуг: Декрет Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1992р. № 20-92.

101. Про управління майном, що є у загальнодержавній власності: Декрет Кабінету Міністрів України від 15 грудня 1992р. № 8-92.

102. Про державну комісію з цінних паперів та фондового ринку: Указ Президента України від 14 лютого 1997р. №142/97.

103. Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності: Указ Президента України від 23 липня 1998р. № 817/98.

104. Про деякі питання інноваційного інвестування підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави: Указ Президента України від 1 липня 2002р. № 593/2002.

105. Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки: Указ Президента України від 3 грудня 1999р. № 1529 ⁄ 99

106. Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва: Указ Президента України в редакції Указу від 28 червня 1999р. № 746/99.

107. Про деякі питання практики вирішення господарських спорів, пов’язаних з відшкодуванням збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов’язань за договором поставки: Роз’яснення Президії Вищого арбітражного суду України від 30 березня 1995р. № 02-5/218.

108. Про деякі питання практики вирішення спорів, пов’язаних з відшкодуванням моральної шкоди: Роз’яснення Вищого арбітражного суду України від 29 лютого 1996р. № 02-5/95.

109. Про затвердження договорів оренди: Наказ Фонду державного майна України від 23 серпня 2000р. № 1774.

110. Про затвердження інструкції про порядок передачі в оренду вантажних вагонів: Наказ Міністерства транспорту України від 28 квітня 1997р. № 151.

111. Про затвердження Положення про форму зовнішньоекономічних договорів (контрактів): Наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 6 вересня 2001р. № 201.

  

Список навчально-методичної літератури

1. Булгакова В.Д. Господарське право: Підручник. - К.: «Либідь», 2007.- 420с.

2. Вінник О.М. Господарське право: Підручник. - К.: «Наукова думка», 2007.- 560с.

3. Вінник О.М. Інвестиційне право: Навчальний посібник. - К.: Атіка, 2003.- 264с.

4. Белянєвич О.А. Господарський договір та способи його укладання: Навчальний посібник. - К.: «Наукова думка», 2005.- 278с.

5. Бойко М.Д., Співак В.М., Хазін М.А. Цивільно-правові документи: зразки оформлення заяв, скарг, договорів. - К.: «Наукова думка», 2005.- 320с.

6. Господарське право України: Навчальний посібник / За заг. ред. проф. Н.О.Саніахметової.- Х.: «Одіссей», 2005.- 608 с.

7. Науково-практичний коментар Господарського кодексу України / За заг. ред. В.К.Мамутова. - К.: Юрінком Інтер, 2004.- 688с.

8. Правове регулювання іноземних інвестицій / За ред. В.М.Коссака. - К.: Український центр правничих студій, 2003.- 192с.

9. Саниахметова Н.О. Юридический справочник предпринимателя.- Харьков: «Одиссей», 2000.- 768с.

10. Щербина В.С. Господарське право: Навчальний посібник. - К.: Юрінком Інтер, 2006.- 383с.

 


Дата добавления: 2021-01-20; просмотров: 78; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!