Дайте характеристику програмових завдань з образотворчої діяльності дітей дошкільного віку (малювання).



За програмою «Впевнений старт»

 - збагачувати тематику дитячих робіт, пов’язуючи її з життям природи, працею людей, традиційними святами, улюбленими творами художньої літератури, фантазією дітей;

- вправляти у предметному, сюжетному, декоративному малюванні за зразком (варіативними зразками), уявленням (за те мою), за уявою, з пам’яті, натури, за задумом;

- удосконалювати художні вміння зі змішування фарб для отримання нових кольорів та відтінків, впевненого користування пензлем (проведення ліній у різних напрямках), олівцем (штрихування, замальовування, контурне малювання), пастеллю, вугіллям, кольоровою крейдою;

- ознайомлювати зі створенням композиції сюжетних, пейзажних малюнків, натюрмортів за елементарними законами перспективи (вчити заповнювати передній, середній, задній план); залучати до пошуку різних композиційних рішень, передачі особливостей образів кольоровою гамою, різноманітними формами, пропорційним співвідношенням деталей, виокремленням головного в малюнку розміром тощо;

- вчити зображувати людей і тварин у русі;

- стимулювати інтерес до декоративного малювання, заохочувати до створення робіт за мотивами народних промислів (вишивка, килимарство, писанкарство, декоративний розпис).

Зробіть порівняльну характеристику методики навчання конструюванню у двох різних за віком групах.

Порівняльна характеристика методики навчання конструювання дітей четвертого року життя (ПОМАГАЙЛИК) і п’ятого року життя (ПІЗНАВАЙЛИК) за програмою «Соняшник»

Матеріали та обладнання.

- Ознайомлення із сенсорними характеристиками матеріалів та їх конструктивними можливостями, інструмента ми й обладнанням для заняття. Розвиток первинних уявлень про просторові відношення між предметами, елементарних дослідницьких задатків, конструкторських здібностей під час ознайомлення з властивостями матеріалів (прутиків, будівельного тощо).

- Збагачення знань про матеріали та їх конструкторські можливості, інструменти, обладнання для заняття, про просторові відношення між предметами. Розвиток елементарних дослідницьких задатків, конструкторських здібностей під час пізнання властивостей матеріалів і порівняння їх за сенсорними характеристиками.

Конструювання з будівельного матеріалу.

- Навчання створювати будівлі залежно від призначення (наприклад, доріжки бувають різні: пішохідні, велосипедні тощо), викладання кубиків, цеглин або пластин горизонтально і вертикально (конструювання мостів, гірок, воріт). Закріплення просторових понять: вузький – широкий, низький – високий.

- Закріплення назв деталей будівельного матеріалу (кубик, пластина, цеглина, брусок, призма, циліндр, арка). Навчання викладати кубики, цеглини або пластини горизонтально і вертикально, створювати будівлі залежно від призначення (наприклад, будинки, потяг, ліжко, машина, робити різні конструкції будинків. Розвиток уміння аналізувати зразок споруди, виокремлюючи суттєве і визначаючи план дій.

Конструювання з паперу.

- Навчання визначати конструктивні можливості паперу через дослідницьку діяльність. Розвиток уміння складати папір навпіл. Формування і закріплення уявлень про лінію згину (казкова хатинка, шафа). Заохочення дітей до прикрашання сконструйованих із паперу виробів, використовуючи олівці, фломастери та інші матеріали.

- Закріплення поняття про лінію згину. Навчання складати аркуш паперу квадратної і прямокутної форм навпіл, сполучаючи сторони і кути (книжка, віяло, альбом).

Конструювання з природного матеріалу.

- Ознайомлення з поняттям “ ікебана ”. Навчання дітей створювати композиції з гілочок, засушених квітів тощо. Розвивати творчість.

Конструювання за задумом.

- Закріплення набутих знань. Розвиток самостійності у виборі теми, матеріалу та послідовності створення задуманої споруди, бажання споруджувати, конструювати за власним задумом, а також використовуючи сюжети казок (наприклад, конструювання хатинки для цвіркуна, мишенят – за творами В. Сухомлинського), вміння оцінювати якість власної роботи.                                                        Заохочення дітей до реалізації вмінь, навичок, одержаних під час занять, до творчої ініціативи під час самостійної художньої діяльності.

- Закріплення набутих знань. Заохочення до конструювання за власним задумом. Розвиток самостійності у виборі теми, матеріалу та послідовності дій у реалізації задуму, вміння оцінювати якість своєї роботи та робіт інших дітей.

 


Дата добавления: 2020-04-08; просмотров: 134; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!