Застосування акредитива , як механізму фінансування



В протилежність виробнику товара , посередник діє за свої власні кошти або на комісійній основі і закуповує товар безпосередньо у виробника. Останній цілком справедливо вимагає від посередника представлення співрозмірного банківського забезпечення ще до початку процеса виробництва і максимального при поставці. Такаж проблема виникає у генерального підрядчика , який здійснює поставку комплектного обладнання , виробником частини якого є субпідрядники. Певна річ , що вони теж повинні приймати участь в акредитивному забезпеченні , яке надається кінцевим покупцем.

У всіх означених випадках виникає питання як з основного акредетива виставленого на генерального підрядника отримати отрмати активи , які моглиб бути використані субпідрядниками . Це дуже важливо , бо часто ані посередник , ані генпідрядник не мають достатньо коштів для задоволення потреб виробника чи субпідрядника . 

В цьму випадку роль інструмента фінансування найкраще виконує переводний ( трансферабельний ) акредитив .

Переводним акредитивом є акредитив за яким Перший бенефіціар може просити банк , уповноважений виконати платіж , прийняти зобов’язання про те , що акредитивом міг би користуватись повністю чи частково один або декілька Других бенефіціарів . Таким чином посередник або генпідрядник шляхом перводу виставленого на них акредитива на користь виробника чи субпідрядника виконують свої зобов’зання перед ними . Цей механізм дозволяє уникнути посереднику ( генпідряднику ) банківського кредиту .

 

 

Висновки

Підводячи підсумки я вважаю за необхідне зробити наголос на декількох особливо важливих моментах .

Якщо наша держава поставила собі за ціль стати економічно і політично незалежною , то першочерговою умовою цього є вихід та закріплення України на зовнішньоекономічній арені . Природньо постає питання про формування у зарубіжних партнерів привабливого іміджу нашої держави . Такий імідж може бути сформований лише за умов дотримання суб’єктами господарювання тих правил та норм , що існують у світовій практиці зовнішньоекономічних відносин .

 Важливою частиною системи зовнішньоекономічних відносин є її відрегульований і чітко функціонуючий фінансовий механізм . Під таким механізмом треба розуміти систему фінансових відносин , яка спираючись на світовий досвід забезпечить реалізацію інтересів нашої держави у зовнішньекономічних стосунках .

Треба чітко усвідомити , що в капіталістичному світі , в який ми намагаємось інтегруватись , данний фінансовий механізм створювався і вдосконалювався починаючи з кінця 19 сторічча. Певно , що був досягнений певний успіх у цій сфері . Отже нашій країні не треба “ винаходити велосипеда “ і проходити той шлях , який вже був пройдений .

Нам надається можливість , спираючись на світовий досвід , уникнути тих помилок , які були зроблені до нас , і враховуючи їх будувати власний фінансовий механізм зовнішньоекономічної діяльності . В данному випадку не йдеться про сліпе копіювання “ західного зразка “ , а про його пристосування до наших специфічних умов на першому єтапі і подальше самостійне формування вищезазначеного механізму .

Ефективність такої схеми розвитку можна побачити на прикладі Японіі , яка після 2 Світової війни , застосовуючи найкращий світовий досвід і своє прагнення працювати створила на данний момент одну з наймогутніших фінансових систем світу .

 

 

С п и с о к в и к о р и с т а н о ї л і т е р а т у р и .

 

 

1 Аленичев Страхування валютних ризиків   М., Іст - Сервис ,1994    
2 Бабинцев Міжнародні економічні та валютно-фінансові відносини     М.,Прогрес,Університет , 1994
3 Бунько В.А. Валютно-кредитні операції та розрахунки по зовнішньоторгівельним контрактам     С - Пб., МЦЕНТ,1995
4 Голодець И.В. Законодавчі акти України по зовнішньоекономічній діяльності , випуск 3     К., Манускрипт , 1995
5 Кізіма Т. Оподаткування прибутку підприємств з іноземними інвестиціями .     К., Фінанси України № 9 1996
6 Красавіна М. Міжнародні валютно-кредитні відносини     М., Фінанси та статистика 1994
7 Снегов И. Відміна податкових пільг по зовнішньоекономічним операціях як джерело поповнення бюджета     К., Фінансовая Україна № 12 1996
 8 Соболев Б.В. Основні аспекти державної кредитно-інвестиційної політики України     К., Фінанси України № 3-4 1996
9 Тітова Г.А. Розрахунки за документарними зовнішньоторгівельними угодами     М., Банкцентр 1995
10 Хмелевський О.В. Фінансові аспекти зовнішньої торгівлі України     К., Фінанси України № 2 1996
11   Закон України “ Про зовнішньоекономічну       діяльність “    
12   Положення НБУ “ Про кредитування “    
13   Закон України “ Про страхування “   К., Україна - бізнес , № 5 1996
14   Дикрет КМУ “ Просистему валютного регулювання та валютного контролю “  

 

 

 
 
 
 
Бабинцев
Бунько В.А.
Голодець И.В.
Кізіма Т.
Красавіна М.
Снегов И.
Соболев Б.В.
Хмелевський О.В.

 


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 118; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!