ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



Загальні вимоги

6.1.1 КР оформлюють на аркушах формату А4 (210 х 297 мм) рукописним, машинописним способом або за допомогою комп’ютерної техніки (машинним способом) на одному боці аркуша білого паперу. КР повинна мати тверду палітурку.  

6.1.2 За машинописного способу виконання КР друкують через півтора інтервали; за машинного – з розрахунку не більш 40 рядків на сторінці за умови рівномірного її заповнення та висотою літер і цифр не менш, ніж 1,8 мм.

6.1.3 Текст КР слід друкувати, залишаючи береги таких розмірів:

- верхнє, нижнє - не менше 20 мм,

- праве - не менше 10 мм.

- ліве – не менше 25 мм.

6.1.4 Під час друку КР необхідно дотримуватись рівномірної щільності, контрастності й чіткості тексту. Всі лінії, літери, цифри і знаки мають бути однорідними впродовж усього тексту.

6.1.5 Помилки, описки та графічні неточності допускається виправляти підчищенням або зафарбуванням білою фарбою і нанесенням на тому ж місці або між рядками виправленого зображення машинописним способом або від руки. Виправлення мають бути такого ж кольору, як і основний текст.

6.1.6 Структурні елементи “РЕФЕРАТ”, “ЗМІСТ”, “ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ, СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ”, “ВСТУП”, “ВИСНОВКИ”, “РЕКОМЕНДАЦІЇ”, “ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ”, “ДОДАТКИ” не нумерують, а їх назви друкують симетрично до тексту великими літерами без крапок в кінці і не підкреслюючи. Кожний структурний елемент починають з нової сторінки.

6.1.7 Розділи і підрозділи повинні мати заголовки. Пункти і підпункти можуть мати заголовки. Заголовки розділів друкують великими літерами симетрично до тексту, не підкреслюючи, без крапки в кінці. Кожний розділ починають з нової сторінки. Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів КР слід починати з абзацу і друкувати маленькими літерами, крім першої великої, не підкреслюючи, без крапки в кінці. Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. Перенесення слів у заголовку не допускається.

6.1.8 Відстань між заголовками і подальшим чи попереднім текстом має бути:

- за машинописного способу – не менше, ніж три інтервали;

- за машинного способу – не менше, ніж два рядки.

Відстань між основами рядків заголовку, а також між двома заголовками приймають такою, як у тексті.

6.1.9 Не допускається розміщувати назву розділу, підрозділу, а також пункту і підпункту в нижній частині сторінки, якщо після неї розміщено тільки один рядок тексту.

6.1.10 Абзац має бути однаковим впродовж усього тексту КР і дорівнювати п’яти знакам.

6.1.11. До КР обов’язково подається електронний варіант матеріалів (дискета, диск).

Нумерація сторінок

6.2.1 Сторінки КР слід нумерувати арабськими цифрами без знака №, дотримуючись наскрізної нумерації впродовж усього тексту. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

6.2.2 Титульний аркуш включають до загальної нумерації сторінок КР. Номер сторінки на титульному аркуші не проставляють.

    6.2.3. Реферат і текст змісту також включають до загальної нумерації сторінок КР. Номер сторінки на них не проставляють.

    6.2.5 Ілюстрації й таблиці, розміщені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації сторінок КР.

Нумерація розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів

    6.3.1 Розділи, підрозділи, пункти, підпункти КР слід нумерувати арабськими цифрами.

    6.3.2 Розділи КР повинні мати порядкову нумерацію в межах викладання суті КР і позначатися арабськими цифрами. Після номера крапку не ставлять, потім у тому ж рядку друкують заголовок розділу.

    6.3.3 Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, відокремлених крапкою. Після номера підрозділу крапку не ставлять, наприклад: 1.1, 1.2 і т.д. Потім у тому ж рядку йде заголовок підрозділу.

6.3.4 Пункти повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з номера розділу, порядкового номера підрозділу та порядкового номера пункту, відокремлених крапкою. Після номера підрозділу крапку не ставлять, наприклад: 1.1.1, 1.1.2 і т.д. Потім у тому ж рядку йде заголовок пункту.

6.3.5 Номер підпункту складається з номера розділу, порядкового номера підрозділу, порядкового номера пункту і порядкового номера підпункту, відокремлених крапкою, наприклад: 1.1.1.1, 1.1.1.2 і т.д.

6.3.6 Якщо розділ або підрозділ складається з одного пункту, або пункт складається з одного підпункту, його не нумерують.

Ілюстрації

6.4.1 Ілюстрації (рисунки, графіки, схеми) слід розміщувати у КР безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше або на наступній сторінці. Рисунки слід розміщувати таким чином, щоб їх можна було розглядати без повороту переплетеного блоку КР або з поворотом за годинниковою стрілкою.

    6.4.2 Ілюстрації можуть мати назву, яку розміщують під ілюстрацією. За необхідності під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані (підрисунковий текст). Ілюстрація позначається словом “Рисунок__“, яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних.

    6.4.5 Ілюстрації слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком ілюстрацій, наведених у додатках. Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремлених крапкою, наприклад: “Рисунок 2.1” - перший рисунок другого розділу.

    6.4.6 Якщо ілюстрація не вміщується на одній сторінці, можна переносити її на інші сторінки, вміщуючи назву ілюстрації на першій сторінці, пояснювальні дані на кожній сторінці, і під ними позначають:

Рисунок         , аркуш          “.

    6.4.7 Між останнім рядком попереднього тексту і рисунком, між рисунком і підрисунковим текстом, між підрисунковим текстом і наступним текстом КР повинно бути залишено не менше одного вільного рядка.

Переліки

6.5.1 Переліки, за потреби, можуть бути наведені всередині пунктів або підпунктів. Перед переліками ставлять двокрапку.

6.5.2 Перед кожною позицією переліку слід ставити малу літеру української абетки з дужкою, або не нумеруючи – дефіс (перший рівень деталізації).

Посилання

6.6.1 Посилання у тексті КР на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділеним двома квадратними дужками, наприклад, “…у роботах [1-5]…”. Допускається наводити посилання на джерела у виносках, при цьому оформлення посилання має відповідати його бібліографічному опису за переліком посилань із зазначенням номера. Наприклад:

Цитата у тексті: “… норми адміністративного права, визначаючи міру поведінки особи [5]1) ”.

    Відповідний запис у переліку посилань:

5. Коваль Л.В. Адміністративне право: Курс лекцій. – К.: Вентурі, 1998. – С.3.

    Відповідне подання виноски:

_________________________________

5. Коваль Л.В. Адміністративне право: Курс лекцій. – К.: Вентурі, 1998. – С.3.

6.6.2 При посиланнях на розділи, підрозділи, пункти, підпункти, ілюстрації, таблиці, формули, рівняння, додатки зазначають їх номери. При посиланнях слід писати: “…у розділі 4…”, “…дивись 2.1 …”, “…за 3.3.4 …”, “…відповідно до 2.3.2.1 …”, “…на рис. 1.2 …”, або “…на рисунку 1.2 …”, “…у таблиці 3.2 …”, “…(див. 3.2), “…у додатку Б…”.

Додатки

6.6.1 Додатки слід оформлювати як продовження КР на його наступних сторінках, розташовуючи додатки в порядку появи посилань на них у тексті КР. Додатки повинні мати спільну з рештою КР наскрізну нумерацію сторінок. Кожний додаток має починатися з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований вгорі маленькими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком маленькими літерами з першої великої повинно бути надруковано слово “Додаток    “ і велика літера, що позначає додаток.

6.6.2 Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Ґ, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад, додаток А, додаток Б і т.д. Один додаток позначається як додаток А.

6.6.3 За необхідності текст додатків може поділятися на розділи, підрозділи, пункти і підпункти, які слід нумерувати в межах кожного додатку. У цьому разі перед кожним номером ставлять позначення додатку (літеру) і крапку, наприклад, А.2 – другий розділ додатку А; Г.3.1 – підрозділ 3.1 додатку Г; Д4.1.2 – пункт 4.1.2 додатку Д.


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 129; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!