Такі таблиці можна використовувати учням як для закріплення, так і для ознайомлення з матеріалом.



Як бачимо, засоби та завдання можуть бути найрізноманітнішими. Так, запитуючи дітей, якими діями розв'язується задача (або який знак треба поставити замість зірочки в деформованому прикладі, щоб запис був правильний), проти фігур смужки можна записати 4 знаки арифметичних дій, а під час підрахунку геометричних фігур у складному рисунку розмістити 4—5 чисел-відповідей, що позначають кількість знайдених учнями фігур.

Робота на уроці математики з наочними посібниками, виконаними на комп'ютері, викликає значне зацікавлення в учнів під час відтворення знань, активізує пізнавальну діяльність, сприяє повноцінному формуванню передбачених програмою умінь. Реалізуючи навчальний процес в різноманітних формах й різноманітними засобами, учитель підтримуватиме інтерес до навчання протягом усього уроку, запобігатиме перевтомі дітей і водночас розвиватиме такі важливі якості, як швидка реакція, кмітливість, увага.

 

Опис ППЗ для створення дидактичних засобів, що використовуються на роках математики у початковій школі

 

У цьому пункті ми спробували розробити певні методичні рекомендації щодо використання ППЗ на уроках математики відповідно тематичного змісту програми для 1-4 класів. Результати оформлені у вигляді таблиці.

 

Зміст навчального матеріалу (за чинною програмою) Опис педагогічного програмного засобу (виклад змісту, призначення)

Натуральні числа і дії над ними

Натуральні числа. Запис натуральних чисел.   Розряди і класи натуральних чисел. Порівняння і округлення натуральних чисел. Знаки «<» і «>».   Додавання і віднімання натуральних чисел. Переставна і сполучна властивості додавання.   Розв’язування текстових задач. Числові вирази.   Буквені вирази та їх значення. Рівняння. Розв’язування рівнянь. Приклади розв’язування текстових задач за допомогою рівнянь. Діяльнісне середовище для закріплення знань про позиційний спосіб запису чисел.   Діяльніше середовище для ілюстрації дій над багаторозрядними цілими числами.     Ілюстративні матеріали для пояснення переставних та сполучних властивостей додавання.   Генератор навчальних задач (числових значень змінних для текстових задач і умов прикладів).   Діяльнісне середовище для ілюстрування створення математичної моделі та покрокового розв’язування задачі. Генератор навчальних задач (генерування значень змінних до текстових задач)
Множення і ділення натуральних чисел. Переставна, сполучна і розподільна властивості множення. Приклади на всі дії з натуральними числами. Розв’язування текстових задач. Ділення з остачею. Ілюстративні матеріали для пояснення переставної, сполучної і розподільної властивості множення. Педагогічний програмний засіб для діагностування рівня навчальних досягнень (з відповідним предметним наповненням)

Геометричні фігури і величини

Основні геометричні фігури: точка, пряма, відрізок. Вимірювання довжини відрізка. Побудова відрізка даної довжини. Ламана, довжина ламаної. Кут. Рівність кутів Діяльнісне середовище для виконання навчальних задач на вивчення та засвоєння основних прийомів роботи із шкальними засобами вимірювань.   Інтерактивне середовище з елементами штучного інтелекту для формування здатності розпізнавати геометричні фігури та тіла

 

Основними програмами, що використовуються у початковій школі вчителями мають стати Word, Powerpoint, Paint, різноманітні музичні редактори та програми.

Word – програма для створення, редагування, друкування текстових файлів (документів). Але окрім звичайної роботи над текстом ця програма може вставляти у текст графічні зображення (малюнки), звукові файли, відеозаписи, таблиці, діаграми тощо.

Powerpoint – програма для створення презентацій. Вона може бути використана для створення та перегляду слайдів. У презентацію можна вставляти аудіо-, відеофайли, графіку та ін.

Використовувати Powerpoint можна для створення наочних посібників, електронних підручників тощо.

Ще однією програмою, що працює з графікою та є легкою у користуванні є Paint. Він служить для створення зображень, малюнків, розфарбовування їх у різні кольори. Також однією з його функцій є обробка графіки.

Використовувати Paint можна для створення наочних посібників.

Ще одним елементом уроку математики можуть стати звукові пояснення задач чи прийомів розвязання прикладів. В цьому випадку на допомогу вчителю можуть прийти програми, що працюють зі звуком. Наприклад, Media Player.

Ця програма допоможе записати голос вчителя чи прослухати (переглянути) вже наявні файли (на диску чи на комп'ютері).


Дата добавления: 2019-07-15; просмотров: 148; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!