Наукове керівництво магістерськими дипломними роботами



 

Основними обов’язками наукового керівника магістерської дипломної роботи є:

- участь у закріпленні тем магістерських дипломних робіт, розробці і видачі індивідуальних завдань на магістерську дипломну роботу кожному студенту;

- надання допомоги студентам у визначенні переліку питань і матеріалів, які вони повинні вивчити і зібрати під час практики;

- консультації студентів з питань порядку і послідовності виконання магістерської дипломної роботи, обсягу і змісту пояснювальної записки, розрахункової частини роботи, допомога студентам у розподілі часу на виконання окремих частин роботи тощо;

- надання допомоги студентам у підборі літератури, якою вони повинні користуватися при виконанні магістерських дипломних робіт;

- регулярна перевірка дотримання графіків виконання магістерських дипломних робіт;

- надання відгуку на магістерську дипломну роботу;

- присутність на кафедрі при попередньому і основному захисті студентами магістерських дипломних робіт.

Крім наукового керівника магістерської дипломної роботи призначаються також консультанти з окремих розділів роботи.

Загальне керівництво організацією дипломування здійснюється проректором з науково-педагогічної роботи, деканами, завідувачами кафедр, які організовують виконання магістерської дипломної роботи, здійснюють методологічний інструктаж керівників.

У зазначений згідно з графіком термін студент зобов'язаний звітувати перед науковим керівником про виконану ним роботу.

 

Організація виконання магістерської дипломної роботи

 

Початок виконання магістерської дипломної роботи за терміном збігається з початком практики. Безпосереднє ж формування складових частин розділів, оформлення магістерської дипломної роботи починається із закінченням практики.

Виконання магістерської дипломної роботи здійснюється поетапно в такій послідовності:

1. Розробка розгорнутого плану роботи.

2. Відбір, систематизація і обробка матеріалу до кожного розділу роботи.

3. Визначення основного змісту, пропозицій і рекомендацій для практичного запровадження їх на об’єкті дослідження.

4. З’ясування необхідності додаткового збору практичного і нормативного матеріалу.

5. Уточнення та конкретизація розділів і підрозділів магістерської дипломної роботи, детальна розробка й обґрунтування конкретних рекомендацій.

6. Літературна обробка та редагування, остаточне оформлення магістерської дипломної роботи.

7. Підготовка доповіді та ілюстративного матеріалу для захисту роботи.

 

Збір і обробка фактичного матеріалу.

Робота з літературою

 

Збір вихідного матеріалу для магістерської дипломної роботи, його попереднє узагальнення і систематизацію студент повинен провести під час практики. Під час практики студенту необхідно ознайомитися з нормативно-довідковими матеріалами, вивчити законодавчі акти та нормативно-інструктивні документи, проаналізувати результати фінансово-господарської діяльності підприємства.

Необхідна для виконання магістерської дипломної роботи література підбирається студентами самостійно, з використанням для цього алфавітного, предметного та систематизованого каталогів бібліотек.

Частину літератури, яка висвітлює тему, можна запозичити зі списку, рекомендованого кафедрою. Консультацію з питань добору літератури студент може одержувати у наукового керівника чи у працівників бібліотеки.

Правильні, науково обґрунтовані висновки про фінансово-економічні процеси та явища в суспільстві можна зробити лише на підставі всебічного вивчення великої кількості фактичного матеріалу. Його аналіз дозволяє краще розкрити зв’язок теорії з практикою.

Підбираючи науково-дослідницьку літературу, студентам слід пам’ятати, що економічні науки постійно розвиваються і збагачуються новими положеннями і висновками, а іноді змінюють свої основоположні методологічні і теоретичні підходи, як це сталось у зв’язку з переорієнтацією економіки України на ринок. Тому при підборі монографій, брошур, журнальних статей тощо необхідно враховувати рік їх видання. Починати вивчення літератури слід з останніх років видання. Тільки після цього, у разі необхідності, можна звертатись до більш ранніх публікацій, якщо це зумовлено необхідністю проведення ретроспективного аналізу еволюції розвитку фінансово-економічних процесів.

Значно полегшить пошук необхідних статей список опублікованих матеріалів в останньому номері, що подається щорічно практично у всіх наукових періодичних виданнях.

Після того, як літературу підібрано, студенту слід скласти список літературних джерел (бібліографію). При написанні роботи студент повинен давати посилання на джерела, матеріали, які наводяться в роботі.

Якщо використовуються відомості, матеріали з великою кількістю сторінок, то в посиланні необхідно точно вказувати номери сторінок, ілюстрацій, таблиць, формул з джерела, на яке дається посилання в роботі. Посилання в тексті магістерської дипломної роботи на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань та відповідної сторінки цього джерела, виділеним двома квадратними дужками.

 

Наприклад:

Цитата у тексті “Якщо в установчих документах товариства не вказано строк його діяльності, товариство визнається створеним на невизначений строк” [32, с.5].

Відповідний опис у переліку посилань:

32. Про господарські товариства. Закон України від 19.09.1991 № 1576-XIІ // ВВРУ. – 1991. – № 49. – С. 4-9.

 

 


Дата добавления: 2019-03-09; просмотров: 151; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!