Порядок проходження та перевірки письмових робіт



В И Т Я Г З П О Л О Ж Е Н Н Я

Про  письмові  роботи  слухачів і  студентів

Навчально-наукового інституту заочного та дистанційного навчання

Київського національного університету внутрішніх справ

Загальні положення

1.1  Положення про письмові роботи слухачів і студентів розроблено відповідно до Законів України “Про освіту”, ”Про вищу освіту”, наказів Міністерства освіти України від 2 червня 1993 р. № 161 “Про затвердження Положення про організацію навчального процесу у вищих навчальних закладах”.

       1.2  Письмові (курсові та контрольні)  роботи є складовою здійснення навчального процесу слухачів і студентів  ННІЗДН.

1.3 Метою підготовки письмових робіт є:

- закріплення, узагальнення, поглиблення та вдосконалення знань,  отриманих слухачами та студентами з відповідних навчальних дисциплін під час навчально-екзаменаційних сесій та самостійної підготовки;

-  вироблення творчого мислення, набуття вмінь самостійно працювати з літературою та нормативно-правовими актами, правильно аналізувати та узагальнювати матеріал.

1.5  Письмові роботи мають носити самостійний характер і виконуються слухачами та студентами в міжсесійні періоди. При написанні письмової роботи необхідно стисло, логічно й аргу­ментовано викладати зміст питань, уникати загальних слів, бездоказових тверджень, тавтології, обов’язково посилатися на авторів і джерела, з яких запозичалися матеріали або окремі результати, робити висновки.

Вибір теми письмової роботи

2.1 Тематика письмових робіт і вимоги щодо їх підготовки визначаються та затверджуються кафедрами, що забезпечують викладання навчальних дисциплін, з яких навчальними планами передбачено їх виконання,  і поміщуються в навчально-методичних матеріалах відповідного курсу навчання.

2.2 Варіант теми письмової роботи обирається слухачем (студентом) самостійно відповідно до останньої цифри номера його залікової книжки, якщо інше не визначено кафедрою або зазначено в навчально-методичних матеріалах.

2.3  Письмова робота, яка виконана на тему, що не відповідає останній цифрі номера залікової книжки слухача (студента), реєстрації та перевірці не підлягає і повертається йому для підготовки нової.

 

Структура письмової роботи

3.1 Перед виконанням письмової роботи слухач (студент) має уважно ознайомитися з темою і планом,   запропонованим кафедрою для її розкриття, та практичними завданнями (задачами), які необхідно виконати (розв’язати).  Після цього необхідно вивчити методичні рекомендації щодо виконання курсової або контрольної роботи, нормативний матеріал і літературу з питань обраної теми.  Потрібно враховувати, що наведений до теми роботи  перелік літературних джерел є орієнтовним і може бути доповнений слухачем (студентом)  самостійно.

3.2  За структуроюписьмова  робота складається: з титульного аркушу, змісту (плану), вступу, основної частини, висновків, списку використаних джерел (літератури), додатків (при необхід­ності).

3.3  Титульний аркушписьмової роботи повинен містити:

-  найменування вищого   навчального   закладу;

- вид письмової роботи (курсова, контрольна), назву навчальної дисципліни, з якої   виконується робота, номер та назву теми;

-   прізвище, ім’я та по батькові слухача (студента), номер навчальної групи та курсу, номер залікової книжки, домашню адресу;

- місце знаходження регіонального відділення КНУВС (Миколаїв) і рік підготовки роботи.

3.4  Після титульного аркуша розташовується зміст (план) письмової роботи, який містить найменування та номери по­чаткових сторінок усіх розділів, підрозділів та пунктів, що мають заголовок, зокрема вступу, висновків до розділів, загальних висновків, списку використаних джерел  (літератури), додатків;

3.5  У вступі письмової роботи розкривається значення теми (теоретичний та практичний аспект), сутність і стан розробки наукової проблеми (задачі), її теоретична та практична значущість, актуальність на сучасному етапі, підстави і вихідні дані для розробки теми, рівень теоретичного дослідження, аналіз проблеми та попереднього досвіду її вивчення, здійснюється методологічне обґрунтування та логіко-історичний аналіз проблеми, оцінюється ступінь інноваційної, теоретичної та практичної значущості письмової роботи, обґрунтовується актуальність та необхідність проведення дослідження, зокрема:

• актуальність теми, яка розкривається шляхом аналізу та порівняння з відомими дослідженнями вибраної проблеми, визначенням необхідності та доцільності дослідження для розвитку відповідної галузі; • мета і задачі дослідження; • наукова новизна одержаних результатів; • практичне значення одержаних результатів;

3.6  Основна частина письмової роботи, як правило, складається з розділів, підрозділів, пунктів, підпунктів. Розділи (глави, параграфи) роботи за своєю назвою, структурою, змістом повинні відповідати завданням дослідження поставленої проблеми. Окремі розділи (підрозділи) можуть носити практичну спрямованість, виконання завдань або розв’язання задач. Кожний розділ починається з нової сторінки його назвою.

Доцільно викладення матеріалу окремого розділу підпорядковувати певній провідній ідеї (положенню, принципу). Кожен розділ роботи завер­шується формулюванням висновків, у яких узагальнено та стисло викла­даються наведені у розділі наукові та практичні результати. При підготовці роботи необхідно звернути увагу і на таке питання, як розбивка тексту на абзаци. Кожен абзац повинен містити в собі певну думку, виражену однією чи кількома фразами або реченнями. При написанні письмової роботи повинні даватися посилання на джерела, матеріали або окремі результати, які наводяться в роботі, або на ідеях і висновках яких розроблюються проблеми, питання, завдання, задачі. Посилатися слід на останні видання публікацій. На більш ранні видання можна посилатися лише в тих випадках, коли в них наявний матеріал, який не включено до останнього видання.

3.7У висновках письмової роботи описуються найбільш важливі наукові та практичні результати роботи, зокрема, формулювання наукової проблеми (задачі), методи її дослідження, значення для науки і практики, рекомендації щодо практичного використання результатів для вдосконалення наукового знання та практики, обґрунтування їх достовірності тощо.

3.8Список використаних джерел (літератури) розміщується після основного тексту роботи в порядку згадування джерел у тексті за їх наскрізною нумерацією.  Джерела в списку вказуються мовою оригіналу. У цей список рекомендується включати основну та спеціальну літературу з теми, яка досліджується і на яку в роботі є посилання або з якою автор ознайомився, хоч на неї і немає посилань. Розміщувати матеріали бібліографічного опису в списку літератури доцільно в такій послідовності:

3.8.1 Державні документи і матеріали: • Конституція України; • законодавчі акти Верховної Ради; • укази Президента України; • постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України;  • тематичні збірники державних документів України;

3.8.2 Документи і матеріали міністерств та відомств, органів державного управління та місцевого самоврядування;

3.8.3 Використані періодичні видання;

3.8.4 Використані бібліографічні довідники.

 

Правила оформлення роботи

4.1  Робота   виконується   на   комп’ютері,  дотримуючись таких вимог:   шрифт  Times New Roman, розміром 14 кеглів, інтервал  1,5;    поля – зліва – 30 мм,  справа – 10 мм,  зверху та знизу – 25 мм.

Загальний  обсяг  письмових робіт: - курсової  -  до  25 - 30  сторінок  друкованого тексту;

                                                            - контрольної  –  до 20  сторінок  друкованого  тексту.

Заголовки структурних частин роботи ( ЗМІСТ (ПЛАН), ВСТУП, РОЗДІЛИ та їх назви, ВИСНОВКИ, СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ, ДОДАТКИ ) друкуються великими літерами по центру. Заголовки параграфів друкуються маленькими літерами ( крім першої великої ) з абзацного відступу. Крапка в кінці заголовка не ставиться. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, вони розділяються крапкою. Заголовки пунктів друкуються маленькими літерами з абзацного відступу, але в розбивку в підбір до тексту.  У кінці заголовка, надрукованого в підбір до тексту, ставиться крапка.

Відстань між заголовком та текстом повинна  дорівнювати  2  інтервали.

Кожна із зазначених структурних частин роботи починається з нової сторінки.

В окремих випадках дозволяється виконання роботи шляхом її власноручного написання.

Усі сторінки роботи підлягають суцільній нумерації. Номер сторінки проставляється в правому верхньому її куті. Першою сторінкою є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації, але на ньому номер сторінки не проставляється.

Такі структурні частини роботи, як зміст (план), вступ, висновки, список використаних джерел, не мають порядкового номера. Номер розділу в тексті ставиться після слова Розділ (після номера крапка не ставиться), потім з нового рядка друкується заголовок розділу. Параграфи (підрозділи) нумеруються в межах розділу. Потім у тому ж рядку наводиться заголовок параграфу. Пункти нумеруються в межах параграфу.  Пункти можуть не мати заголовка.

Ілюстрації (рисунки) та таблиці подаються після тексту, де вони згадані вперше чи на наступній сторінці. Наведені ілюстрації та таблиці обов’язково аналізуються.

Ілюстрації позначаються словом “Рис.” і нумеруються в межах розділу (номер складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка).  Номер ілюстрації та її назва розміщуються під ілюстрацією.

Таблиці, відповідно, позначаються: Таблиця 1.2. і розміщуються в правому куті над назвою таблиці, яка розміщується по центру. При перенесенні частини таблиці на іншу сторінку вказують:  Продовж. табл. 1.2.

При написанні письмової роботи слухач (студент) має посилатися на джерела, матеріали або результати, з яких вони наводяться.  

Порядок проходження та перевірки письмових робіт

        5.1 Письмові роботи виконуються слухачами (студентами) в міжсесійний період та подаються до університету  не пізніше ніж за  30  днів  до початку навчально-екзаменаційної сесії.

       5.2  Методист відділення, отримавши письмову роботу, перевіряє правильність її оформлення, відповідність обраного  її варіанту останній цифрі номера залікової книжки  та реєструє її в журналі обліку курсових та контрольних робіт

5.3  Датою подання письмової роботи вважається день, коли слухач (студент) надав роботу особисто, а в разі надсилання її поштою – дата відправки роботи відділенням зв’язку, яка вказана на поштовому штемпелі.

5.4 Слухачам (студентам), які в установлені терміни надали всі передбачені навчальними планами письмові (курсові, контрольні) роботи і вони допущені до їх захисту (співбесіди),  видається довідка-виклик для участі в навчально-екзаменаційній сесії встановленого зразка.

Видача довідок-викликів підлягає суворому обліку та реєстрації в окремій книзі із зазначенням номера та дати.

5.5  Слухачам (студентам), які своєчасно не надали письмові роботи або вони за результатами перевірки не допущені до захисту (співбесіди), надсилається повідомлення про час проведення навчально-екзаменаційній сесії, яке також є підставою для участі в ній.

5.14  Роботи, які за результатами перевірки не допущені до захисту або співбесіди, повертаються методистом слухачу (студенту) для доопрацювання (переробки).  Доопрацьована (перероблена) письмова робота подається слухачем (студентом) разом із роботою, яка раніше не була допущена.

                                       


Дата добавления: 2019-02-22; просмотров: 121; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!