Демократичні приципи правосуддя правосуддята їх види.



Демократичні принципи правосуддя – це закріплені в Конституції та інших законах України ідейно-політичні, керівні, правові положення, які визначають природу, демократичну суть правосуддя, структуру основних інститутів, спрямованих на досягнення мети, що стоїть перед ним. До складу діючої системи принципів правосуддя входять такі принципи:
· законності;
· здійснення правосуддя лише судом;
· незалежності суддів і підкорення лише закону;
· здійснення правосуддя на рівних правах громадян перед

законом і судом;
· змагальності та рівноправності сторін;
· відкритого розгляду справ в усіх судах, гласності судового

процесу та його повного фіксування технічними засобами;
· забезпечення підозрюваному, обвинуваченому, підсудному

 права на захист;
· презумпції невинності;
· державної мови судочинства;
· підтримання державного обвинувачення в суді прокурором;
· забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішень

суду, крім випадків, встановлених законом;
· обов’язковості рішень суду.

Функціональні принципи судової влади стосуються відносин, що виникають при судовому розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних та інших справ. Але на відміну від таких специфічних принципів, на яких будується окремий процес судочинства, функціональні принципи розкривають загальні засади здійснення й реалізації повноважень судової влади, характерні для будь-якого процесу розгляду судової справи і для всіх видів судочинства.

Організаційні (судоустрійні) принципи звернені до відносин, що виникають не з приводу розгляду й вирішення конкретного виду справи, а з приводу організації судової системи, структури її органів, статусу суддів, тобто у зв’язку з організаційними відносинами.

 

 

19.Принцип законності  та права на свободу і особисту

 недоторканість.

Принцип законності ст.12 КУ віднесений до одного з основних принципів здійснення судочинства в Україні.Під законністю прийнято розуміти точне,повне неухильне дотримання і виконання положень КУ,законів і відповідних їм,інших правових актів усіма державними і не державними підприємствами,установами та організаціями,посадовими особами й громадянами.Принцип законності прямо витікає із положень ст.6 КУ згідно з яким,органи законодавчої виконавчої і судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.Цей принцип послідовно і чітко закріплений у галузевому процесуальному законодавстві.Він полягає у безумовному дотриманні судом норм як процесуального,так і матеріального заону при розгляді і вирішенні судових справ.Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканість. Принцип недоторканності особи означає, що ніхто не може бути позбавлений волі, заарештований, затриманий за підозрою у вчиненні злочину, підданий особистому обшуку, рослідуванню, судовій експертизі або приводу інакше як на підставі та в порядку, передбачених законом.Кожному зарештованому, затриманому повинно бути негайно повідомлено про мотиви арешту або затримання, роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника. Кожний затриманий має право в будь-який час оскаржити своєзатримання. Про арешт або затримання особи повинно бути негайно повідомлено родичам зарештованого або затриманого.

 

Принцип поваги до гідності особи,невтручання в її

Особисте сімейне життя.Принцип недоторканості житла.

Принцип поваги до гідності особи,невтручання в її

Особисте сімейне життя.

Відповідно до ст. 28 Конституції України кожен має право на повагу до його гідності. Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню. Жодна людина без її вільної згоди не може бути піддана медичним, науковим чи іншим дослідам, ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених у Конституції України (ч. 1 ст. 32).В інтересах охорони державної таємниці, запобігання розголошенню відомостей про інтимні сторони життя осіб, які беруть участь у справі, а також у разі, якщо цього потребують інтереси безпеки осіб, взятих під захист, допускається закритий судовий розгляд (ч. 2 ст. 20 КПК). Обшук особи, а також її освідування, якщо воно пов'язано з необхідністю оголювати освідувану особу, може проводити тільки слідчий тієї самої статі, що й обшукуваний.

Принцип недоторканості житла

Конституція України проголошує, що кожному гарантуєтьсянедоторканність житла. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за мотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов'язаних з урятуванням життя людей чи майна або з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, по-рядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку (ст. ЗО Конституції України).Працівникам міліції для забезпечення виконання покладених на них обов'язків з охорони громадського порядку, припинення злочинів, переслідування осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів, надано право входити на територію і в приміщення підприємств, установ і організацій та в жилі приміщення осіб, які перебувають під адміністративним наглядом (п. 15 ст. 11 Закону України «Про міліцію»).Незаконний обшук, незаконне виселення або інші дії, що порушують недоторканність житла громадян, вчинені посадовою особою, тягнуть кримінальну відповідальність за ст. 162 Кримінального кодексу України.

 

 


Дата добавления: 2019-02-13; просмотров: 121; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!