Розкрити екологічний підхід до утримання риб в ДНЗ.



Постійними мешканцями кутка природи єакваріумні риби. Вакваріумі можна утримувати як дрібних представників риб наших прісноводних водойм, так і екзотичних риб — мешканців тропічних водойм, які характеризуються більшою декоративністю забарвлення, форм.Усіх екзотичних акваріумних риб можна поділити на холодно-водних та теплолюбних. До холодноводних належать золоті рибки і її різновидності — вуалехвіст, комета, телескоп, шубункін, львиноголівка. До теплолюбних — скаляри, пеони, півники, молінезії та ін. За способом розмноження екзотичні риби поділяються на живородящих та ікрометних. До живородящих відносяться гупі, мечоносці, пецилії та молінезії. Решта рибок — ікрометні.

У дитячих садках заради безпеки дітей акваріуми не мають водопідігрівів, компресорів для насичення води киснем, і в зв'язку з цим добирають такі види риб, які невибагливі до умов утримання, красиві. З живородящих риб утримується гупі. Тепер виведені десятки порід цієї риби, які вражають нас кольором, розмірами і формою плавців. Знайомляться дошкільники з мечоносцями, полінезіями, пециліями).

Серед ікрометних риб у дитячих садках обов'язково повинна утримуватисязолота рибка та її різновидності.

З родини коропових у дитячому садку крім золотої рибки можна утримувати даніо реріо, кардинала, барбусів (суматранського, червоного). Ці риби добре співіснують між собою і з іншими рибами. Це гарні сріблясті рибки з поздовжніми синіми смугами.

Цікавими для дитячих садків є лабіринтові риби. Ці риби дихають не тільки розчиненим у воді киснем, але й атмосферним повітрям, яке вони періодично заковтують ротом, піднімаючись на поверхню води. Найбільш відомі з них макроподи, гурамі, півники.

Риби місцевих водойм можуть бути як постійними, так і тимчасовими мешканцями кутка природи. В основному добре приживаються в акваріумі представники родини коропових: золотий і срібний карась, краснопірка, верховодка, пічкур, голець, щипавка, в'юн, за якими можна вести цікаві спостереження.

Годування риб. Годувати акваріумних риб слід різноманітним кормом один-два рази в день так, щоб корм вони з'їдали за 10—20 хв. У живленні риб застосовують живий і сухий корми. Сухий корм — це сушена дафнія, комбінований корм фірми «Тетра». Проте постійно годувати сухим кормом риб не рекомендується. Найбільш розповсюджений живий корм — трубочник, мотиль і коретра.

Трубочник — представник кільчастих червів, що живе у мулі ставків. Невелику кількість трубочника легко зберігати в холо­дильнику у банці з водою, яку кожний день треба замінювати.

Личинки комарів — мотиль (червоного кольору) і коретру (безбарвна, прозора) —зберігають у холодильнику загорнутими у вологу ганчірку.

Для невеликих риб і мальків найкращий корм — дафнії, циклопи, яких можна зберігати живими у воді тільки при постійному продуванні повітрям. При утриманні золотих рибок можна використовувати й інші види кормів: дощових черв'яків, запарену окропом манну крупу (перед годуванням її промивають холодною водою).

Догляд за акваріумом. При правильному догляді акваріум завжди буде радувати зеленими заростями і яскравими здоровими рибками. Раз на тиждень акваріум чистять з допомогою сифона — гумового шланга з широким пластмасовим наконечником, через який відсмоктують воду з брудом, що назбирався у верхньому шарі ґрунту. Рослини і риби при цьому залишаються в акваріумі. Під час чищення зливають до 1/3 об'єму брудної води і замінюють її відстояною водою. Скло акваріума, яке покрите зеленим наростом водоростей, очищають скребком з лезом. Під час чищення акваріума приводять у порядок і рослини: обривають жовте листя, проріджують кущі.Якщо в акваріумі створено біологічну рівновагу, повну заміну води здійснюють не частіше 1—2 разів у 1—2 роки, якщо у цьому виникає потреба. Під час годування риб уважно стежать, чи немає серед них таких, що неприродно плавають, лежать на дні. Якщо такі є, то їх відразу ж відсаджують з окрему посудину для лікування, а сачок після цього прополіскують у гарячій воді. Щоб риби не вискочили з акваріума, його слід прикривати склом.

Риби повинні вчасно одержувати достатню кількість якісного корму і бути ситими. Залишки сухого корму, не використаного рибами, не можна залишати в акваріумі, бо вода стане каламутною (корм швидко загниває і розкладається, споживаючи кисень).

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 280; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!