Аналіз забезпечення водними ресурсами населення і галузей економіки у 2014 році.



У 2014 році обсяги поверхневих вод в області становили:

- річковий стік – 3527,0 млн.м3, в т.ч. в басейні р.Прип’ять – 2318,0 млн.м3;

- об’єм заакумульований в озерах – 694,61 млн.м3, в т.ч. в басейні р.Прип’ять 210,74 млн.м3;

- у водосховищах – 29,27 млн.м3, в т.ч. в басейні р.Прип’ять – 7,17 млн.м3;

- у ставках – 35,54 млн.м3, в т.ч. в басейні р.Прип’ять – 25,91 млн.м3.

В 2014 році водокористувачами області забрано 87,43 млн.м3, що на 5,41 млн.м3 більше ніж у 2013 році. З підземних водоносних горизонтів – 53,26 млн.м3, з поверхневих водних об’єктів – 34,17 млн,м3, що у відповідності на 2,0 млн.м3 менше та на 7,41 млн.м3 більше ніж у 2013 році.

Галузями економіки використано 26,06 млн.м3 поверхневих вод або 0,6% від загального об’єму річкового стоку, з них: 25,01 млн.м3 – сільськогосподарськими підприємствами, 0,911 млн.м3 – промисловими, 0,119 млн.м3 – об’єктами житлово-комунального господарства і 0,02 млн.м3 іншими галузями.

Затверджені запаси підземних вод становлять 115,7 млн.м3, використано їх в 2014 році 40,33 млн.м3 або 35%, в тому числі в галузевому розрізі: - 1,723 млн.м3 – промисловими об’єктами, 14,89 млн.м3 – сільськогосподарськими підприємствами, 22,10 млн.м3 – об’єктами комунального господарства і 1,617 млн.м3 – іншими галузями.

Здійснення державного обліку водокористування, ведення водного кадастру.

Державний облік водокористування здійснюється за допомогою звітності за формою 2-ТП (водгосп).

Загальна кількість водокористувачів області, що охоплені звітністю за формою 2-ТП (водгосп) становила на 01.01.2015 року - 980.

Облводресурсів разом з Управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністарції уточнявся Перелік водокористувачів, які здійснюють скиди у поверхневі водні об’єкти і об’єктів-забруднювачів. Попередньо, у первинних водокористувачів були зібрані дані про об’єми передачі і прийняття стоків з помісячною розбивкою. З водокористувачами, які звітувались вперше по формі 2-ТП (водгосп), проводились консультації в питаннях складання квартальних звітів. В 2014 році таких підприємств 17.

Для визначення вмісту забруднюючих речовин у зворотніх водах і їх категорії використовувались результати аналізів, проведених відомчими лабораторіями та лабораторією Волинської ГГМП. Розрахунки вмісту забруднюючих речовин у зворотніх водах і категорійність стічних вод, вказана водокористувачами у звітах 2-ТП(водгосп), перевірялись при прийманні звітів з допомогою програмного комплексу. Категорійність скидів стічних вод у поверхневі водні об’єкти визначалась шляхом порівняння фактичних показників з затвердженими ГДС. 

Кадастрова інформація використовувалась у відділі для отримання висновків щодо можливості видачі дозволів на спецводокористування, при наданні в оренду водних об’єктів, та інших узгоджень, а також під час прийому звітів про використання води по формі 2-ТП (водгосп) для визначення розташування водозаборів звітуючих об’єктів-водокористувачів.

Аналіз санітарно-епідемічного стану земель водного фонду.

Санітарно-епідемічний стан земель водного фонду в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг в основному задовільний. Обстеженнями по дотриманню природоохоронного законодавства на цих територіях, проведених спеціалістами облводресурсів, а також підвідомчих йому організацій встановлено, що на окремих річках і водоймах проводилось розорювання прибережних захисних смуг ділянок загальною площею 32,14 га, що приводить до замулення продуктами водної та вітрової ерозії русел річок, зменшення їх пропускної здатності, погіршення екологічного стану водних об’єктів. Такі порушення зафіксовані на річках: Цир, Липа, Оконка, Залізниця, Бронниця, Прип’ять та ін.

Так на річках Кормин, Черемошна, Чорнявка, Осина, Гривка, Грушвиця, Любка, Красьоха Маневицького району, Стохід, Війниця, Турія Локачинського району, Ставкова, Рудка Ковельського району, Риловиця В.-Волинського району проводилось розорювання прибережних смуг з подальшим вирощуванням сільськогосподарських культур. Це спричиняє розвиток водної і вітрової ерозії на даних ділянках річок, та погіршення їх санітарного стану.

Прояви вітрової ерозії мають місце при розорюванні прибережних смуг річок Ясинівка, Коростинка на меліоративних торфових грунтах на території Камінь-Каширського району, Прип’ять Шацького району, МК Турський Ратнівського району.

З метою покращення санітарно-епідемічного стану земель водного фонду, службою облводресурсів надіслані рекомендації порушникам та представникам органів місцевого самоврядування щодо неухильного дотримання в подальшому положень Водного кодексу України та інших нормативних природоохоронних документів.

Виконання природоохоронних заходів для покращення екологічного стану річок, водойм, водоохоронних зон та прибережних захисних смуг, їх економічна ефективність та соціальна значимість. Результати спостережень за станом водних об’єктів та ГТС.

На даний час уздовж річок завдовжки більше 10 км, навколо водойм, з загальної площі прибережних смуг 29,601 тис.га закріплені трав’яною, чагарниковою і деревною рослинністю 28,51 тис.га або 96,4%.

Для покращення екологічного стану річок і водойм області, їх водоохоронних зон та прибережних захисних смуг проводиться відповідна робота.

У 2014 році на водних об’єктах за рахунок всіх джерел фінансування проведено заліснення прибережних захисних смуг на річках: Прип’ять, Гапа, Неретва, Рудка, Козачівка, Стохід та інших, а також на Турському, Заболоттівському і Луківському каналах.

Заходи із залуження прибережних захисних смуг виконувались на ділянках протяжністю 2,5 км річок: Прип’ять, Вижівка, Гапа, Рудка, Неретва, Ставкова, Коростинка; струмка Стохідського та Луківського каналу.

У 2014 році виділені кошти з державного, обласного, місцевого бюджетів та кошти підприємств-водокористувачів на природоохоронні заходи, що використані в основному на розчистку русел річок, берегоукріплення, винесення в натуру прибережних захисних смуг, їх залуження і заліснення, будівництво захисних дамб від затоплення і підтоплення населених пунктів та сільськогосподарських угідь.  

Для більш ефективного використання водних об’єктів, проведення на них водоохоронних заходів (винесення в натуру меж прибережних захисних смуг, їх заліснення, залуження, благоустрою), облводресурсів разом з місцевими органами влади та органами Мінприроди планує продовжити виконання природоохоронних заходів .


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 44; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!