Стратегії подолання конфліктів під час реформування освіти



1)Стратегія “золотої середини” — коли ініціюються системні зміни, певні реформи не задовольняють різні зацікавлені групи, які переходять в опозицію до них. У відповідь на зростаюче невдоволення стратегію реформи переглядають, і зміни вносять там, де існує найменше конфліктів.

2)Стратегія делегування — якщо розв’язання конфлікту потребує багато часу, влада делегує право розв’язання конфліктів регіональним і місцевим освітнім управлінням.

3)Харизматична стратегія — реформатори звертаються безпосередньо до громади, описують позитивні аспекти реформи, намагаючись вплинути на людей. Інший шлях використання харизматичної стратегії — створення зразкових центрів, які можуть слугувати позитивними прикладами запланованих реформ.

4)Стратегія прямого застосування влади — в будь-якому, навіть найбільш плюралістичному суспільстві з децентралізованою системою освіти центральний уряд має достатньо влади для впливу на вчителів та директорів шкіл, на місцеві управління освіти шляхом застосування адміністративних, правових та інших заходів.

Кожна з названих стратегій має свої недоліки. Стратегія “золотої середини” може трансформувати початкові системні реформи у набір “косметичних поправок”. Стратегія делегування — сприяти накопиченню нерозв’язних проблем на регіональному та місцевому рівнях. Харизматична стратегія означає можливість маніпулювання, а стратегія прямого застосування сили може спровокувати небажання та опір і, отже, зменшує можливість підтримки системних реформ населенням.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 181; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!