Приклад розкладу дня виїзного заняття



8.00-8.30 Сніданок (для тих, хто проживає у готелі)
8.30 Від'їзд (автобус відправляється від готелю)
10.00 Приїзд в агрофірму
10.15-11.45 Бесіда з керівництвом і фахівцями агрофірми: директор, головний економіст, зам. директора по комерційних питаннях; начальник цеху овочівництва; завідувач овочесховищем . Видача учасникам додаткових роздавальних матеріалів (фінансова звітність підприємства за останній рік і останній квартал).
12.00-14.00 Виїзд на об'єкти, огляд:-будівельних майданчиків нового овочесховища (до 10 хв.),-діюче старе овочесховище (40-50 хв.), - теплиця для вирощування розсади (15-20 хв.), - заплавні землі, які використовуються для вирощування овочів (до 30 хв.), - літнє селище для сезонних робітників (до 10 хв.), - магазин для реалізації овочевої продукції на території господарства (до 10 хв.)
14.00-15.30 Обід
15.30-16.30 Заключна бесіда, відповіді на питання
16.30 Від'їзд з агрофірми
18.00 Прибуття (до готелю)
18.15-19.00 Вечеря (для тих, хто проживають у готелі)

Порядок виконання

1. Підготовка виїзного заняття

Для реалізації спочатку наміченого плану підготовки і проведення виїзного заняття необхідно розділити обов'язки і виділити відповідальних за кожну із намічених робіт. Приклад оформлення такого розподілу представлений у таблиці 2

Таблиця  2.2

План підготовки виїзного заняття*

№ п/п Найменування заходів Термін виконання Відповідальний виконавець Примітка
1. Призначення організатора виїзного заняття одночасно з розробкою програми семінару керівник інституту післядипломної освіти організатор надалі зобов'язаний бути особисто присутнім на виїзному занятті
2. Розробка проекту сценарію і бюджету виїзного заняття - « - організатор виїзного заняття разом з керівником семінару
3. Підготовка списку учасників виїзного заняття - « - - « - на додаток до списку учасників семінару
4. Підготовка списку запитань до представників господарства, по яких варто одержати інформацію під час заняття - « - - « - разом з керівником семінару
5. Попереднє узгодження плану з керівництвом господарства (дата, основні параметри плану і кошторису) - « - - « - по телефону
6. Узгодження плану, кошторису, питань харчування учасників (меню обіду**), списку запитань до фахівців господарства і переліку роздавальних матеріалів з керівництвом підприємства - « - - « - під час поїздки в господарство й особистої зустрічі з керівництвом підприємства
7. Замовлення автотранспорту для виїзного заняття до початку семінару - « -  
8. Підготовка пам'ятки учаснику виїзного заняття до початку семінару - « -  
9. Остаточне узгодження списку представників господарства і повного списку учасників виїзного заняття за 2-3 дні до виїзного заняття - « - по телефону
10. Узгодження часу сніданку і вечері для тих учасників виїзного заняття, що проживають у готелі - « - організатор семінару Попередження адміністрації їдальні
11. Ознайомлення учасників семінару з завданнями на самостійну роботу, порядком презентації, а також із задачами виїзного заняття за 1-2 дні до виїзного заняття - « - під час одного з занять на семінарі
12. Тиражування матеріалів для виїзного заняття за 1-2 дні до виїзного заняття організатор виїзного заняття  
13. Перевірка готовності автотранспорту, готовності господарства до прийому учасників, готовності співробітників дорадчої служби за день до від'їзду - « - по телефону
14. Видача учасникам семінару матеріалів для виїзного заняття і оповіщення їх (додатково) про час від'їзду, місце збору і розклад наступного дня - « - організатори семінару і виїзного заняття Під час одного з занять на семінарі
15. Організація від'їзду у день від'їзду - « - Перевірка: чи всі на місці

* - розробляється після ухвалення принципового рішення про включення виїзного заняття в план семінару

** - рекомендується опитати учасників семінару з приводу їхніх проблем з харчуванням (вегетаріанці й інші особи, для яких звичайний обід неприйнятний) і сповістити про це керівництво і працівників їдальні приймаючого господарства.

 

Підготовка списку учасників виїзного заняття

    При організації виїзного заняття необхідно визначити список учасників. Після початку семінару стає відомим остаточне число його учасників, частина з яких розміщується в готелі, а інші можуть проживати за іншими адресами. Це важливо врахувати при призначенні часу і місця збору (наприклад, хтось з учасників може приєднатися вже на маршруті чи самостійно прибути в господарство до зазначеного часу).

    Крім того, бажано в списку учасників семінару вказати посади учасників і місця їх основної роботи. Це дозволить керівництву і фахівцям підприємства краще підготуватися до зустрічі, врахувати потенційні інтереси і ступінь попередньої інформованості слухачів.

    До слухачів семінару учасниками виїзного заняття можуть бути приєднані співробітники дорадчої служби: організатор виїзного заняття (обов'язково), організатор семінару, викладачі, технічний персонал служби, а також запрошені особи (наприклад, представники партнерських організацій, відомств і т.п.).

    До повного списку учасників виїзного заняття варто включити і дані про представників приймаючого господарства із зазначенням їхніх посад. Учасники семінару одержують інформацію також про те, коли можна задати питання, які їх цікавлять.

3. Підготовка збору даних при проведенні виїзного заняття

Матеріали, необхідні для учасників виїзного заняття повинні бути заздалегідь підготовлені, оскільки час перебування в господарстві обмежений. Оперативний пошук і підбір даних, про необхідність яких керівництво господарства не було сповіщене заздалегідь, як правило, потребує занадто багато зусиль і не узгоджене з розкладом дня виїзного заняття. У крайньому випадку, можна обговорити можливість підготовки цих даних після від'їзду учасників з наступною доставкою в дорадчу службу чи передачею їх по факсу, електронній пошті чи іншим способом.

Обсяг і характер матеріалів, що у відповідності із сценарієм виїзного заняття учасники повинні одержати в господарстві, безумовно пов'язаний з основною темою і програмою того навчального заходу, у складі якого проводиться виїзд на підприємство.

Як загальні рекомендації можна вказати:

- обмежений обсяг даних (обмеження пов'язане з часом перебування на об'єктах);

- актуальність даних: ці дані можна одержати тільки в господарстві одночасно з відвідуванням об'єктів на території господарства і спостереженням за реальними технологічними процесами;

- додатковий характер даних: до поїздки в господарство учасники мають бути досить докладно ознайомлені з загальною ситуацією, показниками розвитку підприємства і галузі, що їх цікавить, а також іншою інформацією;

- конкретність даних: кожний з учасників виїзного заняття повинен мати достатньо чітко поставлену задачу і визначити, які саме дані йому необхідні для її вирішення на доповнення тих даних, що уже є до моменту виїзду в господарство.

На підставі розробки програми семінару і сценарію виїзного заняття організатори повинні скласти і погодити перелік запитань і продумати бланки таблиць для збору даних у господарстві. Крім того, бажано вирішити питання, які дані включаються в додаткові роздавальні матеріали, які видаються учасникам при приїзді в господарство, а які просто доповідаються. Останні можна розділити на ті, котрі оголошуються під час дискусії в залі засідань підприємства, і ті, які доводяться до відома учасників при огляді конкретних об'єктів (записати їх можна буде під час заключної розмови в залі засідань).

Приклад списку питань для підготовки фахівців підприємства до зустрічі з учасниками виїзного заняття . Цей список питань є предметом узгодження з керівництвом господарства. У ньому не повинно бути даних, що не підлягають розголошенню (комерційної таємниці).

Особлива роль надається додатковому запитальнику; у нього подвійне призначення:

- з одного боку, доповнити зібрані іншими способами дані;

- з іншого боку, забезпечити постійну увагу з боку кожного учасника виїзного заняття протягом усього часу з моменту від'їзду.

Важливо забезпечити цим запитальником самостійність у діях кожного з учасників (відповіді на включені в нього питання не повинні включатися в основний перелік питань, на які дають відповідь фахівці господарства). Для підвищення самостійності рекомендується інформувати учасників при від'їзді в господарство, що після повернення результати збору даних по додатковому запитальнику будуть кожним оголошені. Думки будуть зіставлятися. Найбільш уважні отримають яке-небудь заохочення.

 

4. Проведення виїзного заняття

Безпосередньо при проведенні виїзного заняття організатори з боку дорадчої служби повинні не забувати про свої задачі і забезпечувати досягнення кінцевого результату.

Основний організатор заходу обов’язково має бути учасником виїзного заняття, оскільки саме він краще всіх знає сценарій заняття і його ключові моменти, саме з ним усі питання погоджували представники господарства.

Організатори повинні проконтролювати явку інших учасників (у т.ч. забезпечити «підбір» учасників, зустріч з якими планується на маршруті).

Організатори мають забезпечити паралельно з іншими заходами оформлення усіх фінансових документів і всі погоджені виплати представникам господарства (консультації, харчування й ін.), якщо оформлення і виплати не віднесені на інший час.

Організатори повинні стежити за дотриманням загального розкладу всього заходу, коректувати графік відвідування об'єктів, стежити за регламентом під час обговорення.

По можливості, організатори мають дипломатично впливати на хід обговорення, якщо учасники семінару і/або представники господарства занадто відійшли від основної теми.

Добре організоване проведення виїзного заняття, як правило, створює сприятливу атмосферу для результативного завершення всього семінару, забезпечує консолідацію сформованих груп. Бажано наприкінці виїзного заняття запросити на презентацію результатів семінару керівників і фахівців господарства. У цьому випадку учасники семінару отримують додатковий стимул для творчого вирішення поставлених задач.

 

Завдання для виконання

В одному з господарств Мелітопольського району (виробничий кооператив "Вимпел"), який спеціалізується на виробництві картоплі другий рік застосовується прогресивна технологія, адаптована до місцевих умов обласним філіалом науково-дослідницького інституту картоплярства її застосування в цьому господарстві, а також у господарствах сусідніх районів дає такі результати:

- підвищення урожайності пізніх сортів картоплі (в середньому на 9.5% в порівнянні зі старою технологією і;

- зниження потреби в гербіцидах (на 35-40%), що забезпечує зниження втрат з розрахунку на 1 га в середньому на 5% (за вартістю);при деякому збільшенні затрат праці у розрахунку на 1 га забезпечується зниження затрат праці в розрахунку на центнер продукції в середньому на 6,5%.

Основна особливість нової технології в порівнянні зі старою - це застосування спеціальної обробки міжрядь в кінці червня. Такі технологічні удосконалення можуть бути корисними для сусідніх с.-г. підприємств, включаючи фермерські і селянські господарства. Керівництвом обласної інформаційно-консультаційної служби прийнято рішення підтримати розповсюдження прогресивної технології. Для цих цілей планується провести серію заходів, включаючи друк посібника агрономів та фермерів, публікацію серії статей у місцевій пресі та інші кроки.

Одним із найважливіших заходів визнано практичне ознайомлення групи сільських товаровиробників, готових перейти на цю прогресивну технологію, з технікою спеціальної обробки міжрядь (ключовим моментом нової технології) безпосередньо в господарстві, де ця технологія вже освоєна.

Консультант Мелітопольської районної дорадчої служби, закріплений за деякою групою сільських товаровиробників, повинен скласти план проведення цього виїзного заняття, яке присвячене останньому тижню червня. При цьому додатково до приведених даних варто прийняти до уваги такі обставини: виробничий кооператив "Вимпел" знаходиться в 30 хвилинах їзди на рейсовому автобусі від райцентру, де розташована інформаційно-консультаційна служба; поля, на яких можлива демонстрація технологічних новинок, розташовані в 10 хв. їзди від контори кооперативу; у конторі кооперативу є невеликий зал на 100 чол.; кооператив має столову на 50 місць; сільськогосподарські підприємства, розташовані в різних напрямках від райцентру, максимальний час в дорозі до райцентру складає 1.5 год., у напряму виробничого кооперативу "Вимпел" - до 2,5 год.); з 35-40 великих, малих та середніх підприємств району, які зацікавились новою технологією, 22 господарства готові направити по 1-2 людині на одноденне навчання з демонстрацією технології; інформаційно-консультаційна служба має власний автобус марки ПАЗ на 25 місць; методичний посібник з описом технології має бути готовий за 1-2 дні до можливої дати виїзного заняття; відповідальний за захід консультант не являється підготовленим спеціалістом по вирощуванню картопля за новою технологією; власних спеціалістів по даній технології немає у штаті служби; можливе запрошення спеціаліста з НДІ картоплярства, але воно потребує затрат (оплата його проживання в райцентрі та проїзд від обласного центру до районного, а також надання консультаційних послуг); має в своєму бюджеті кошти для запрошення консультантів-спеціалістів зі сторони.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 74; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!