III. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ТА РІВНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ

Nbsp;

ПРОГРАМА І ПЛАН ЗМІСТУ ІСТПИТУ

«КРИМІНАЛЬНЕ ПРОЦЕСУАЛЬНЕ ПРАВО УКРАЇНИ»


Зміст

 

1. Вступ

2. Розгорнутий зміст програми та рекомендований час вивчення (План змісту іспиту).

3. Кваліфікаційні вимоги та рівні компетентності.

4. Список рекомендованих джерел правової інформації (для кандидатів, що планують здавати іспит в Україні).


I. ВСТУП

Кримінальне процесуальне право України – це одна з основних навчальних дисциплін, що викладається студентам вищих навчальних закладів України. У межах даної дисципліни досліджуються суспільні відносини, що регулюються нормами кримінального процесуального права, а також розглядаються різноманітні наукові погляди, теорії, правові категорії, визначення, які характерні для кримінального провадження.

Мета викладання навчальної дисциплінидосягнення глибокого розуміння студентами природи і сутності кримінальних процесуальних правовідносин, надання допомоги студентам в опануванні змісту і основних засад організації і діяльності органів досудового розслідування, прокуратури та суду з приводу розслідування, розгляду та вирішення кримінальних справ .

Завдання вивчення дисципліни:

- формування у студентів уміння орієнтуватися у системі норм кримінального процесуального права та правильно їх застосовувати в практичній діяльності;

- засвоєння студентами знань, необхідних для їхньої майбутньої практичної роботи;

- вміння користуватися нормативним матеріалом і використовувати його при вирішенні практичних завдань;

- заохочення до аналізу теоретичного матеріалу, законодавчої бази та прикладів із судової практики, що знаходить свій вираз в авторському вирішенні поставлених викладачем індивідуально-дослідних завдань та у творчому підході до написання і захисту навчально-дослідних робіт.

Місце і зміст дисципліни.

Кримінальний процес як вид юридичної діяльності, галузь права і юридична наука має широкі зв'язки з іншими видами юридичної діяльності, галузями права, науками і навчальними дисциплінами. Найбільш глибокі зв'язки кримінальне процесуальне право України має з конституційним правом, судоустроєм, прокурорським наглядом та адвокатурою, кримінальним правом, цивільним, трудовим, екологічним та цивільно-процесуальним правом, міжнародним правом, а також експертологією, криміналістикою, оперативно-розшуковою діяльністю, судовою психологією і психіатрією, судовою медициною та кримінологією.

Кримінальне процесуальне право України як навчальна дисципліна належить до фундаментальних, нормативних, обов'язкових, професійно орієнтованих юридичних дисциплін і посідає провідне місце в професійній підготовці юристів.

Навчальна дисципліна «Кримінальне процесуальне право» будується на базі процесуального права, практики його застосування і науки кримінального процесу. Вона вивчає діюче процесуальне законодавство, процесуальну діяльність і процесуальні правовідносини, теорію й історію кримінального процесу.

Форми, методи та засоби навчання.

При вивченні навчальної дисципліни «Кримінальне процесуальне право України» застосовується лекційно-семінарська система з використанням наступних методів:

1) за джерелом подачі та сприйняття інформації:

- словесні (розповідь-пояснення, бесіда, лекція);

- наочні (ілюстрація, демонстрація, складання схем та таблиць);

2) за характером пізнавальної діяльності:

- пояснювально-ілюстративні;

- репродуктивні;

- проблемного викладання;

- дослідницькі.

3) за ступенем самостійності розумової діяльності:

- робота на аудиторних заняттях;

- поза аудиторна самостійна робота;

- робота студентів під контролем викладача.

4) з точки зору цілісного підходу до діяльності у процесі навчання:

- методи організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності;

- стимулювання та мотивації студентів;

- контролю, самоконтролю та взаємоконтролю.

Засобами навчання є:

- рекомендовані у даній навчальній програмі доктринальні джерела, нормативно-правові акти, судова практика;

- джерела, рекомендовані розробниками конкретних екзаменаційних тестів у вступі до відповідної екзаменаційної роботи;

- джерела, самостійно підібрані кандидатами.

Форми контролю знань.

У процесі вивчення навчальної дисципліни кандидати систематично демонструють рівень засвоєних знань шляхом відповідей на усні запитання (фронтальне опитування), підготовки реферативних робіт, вирішення практичних завдань, тестових завдань, а також проміжних та підсумкових контрольних зрізів, беруть участь у колоквіумах, а також мають можливість виконувати індивідуальні навчально-дослідницькі завдання. Важливим способом перевірки засвоєння теоретичного матеріалу є обов’язкове виконання студентами практичних завдань, які складені на основі матеріалів судової практики і містяться у відповідних збірниках. Всі питання, які виникають у процесі вивчення матеріалу, можуть бути вирішені шляхом отримання консультації у викладача. По закінченню вивчення курсу складається екзамен. Кандидат вважається допущеним до підсумкового контрольного опитування, якщо він виконав всі види робіт, які передбачені навчальним планом, немає невідпрацьованих занять із пропущеного тематичного матеріалу.

Вимоги до знань.

У результаті вивчення навчальної дисципліни кандидат повинен знати: стан основних проблем науки кримінального процесу; предмет, метод, джерела та принципи кримінально-процесуального права; процесуальні форми взаємодії органів та осіб, що здійснюють кримінально-процесуальну діяльність; кримінально-процесуальні засоби доказування; процесуальні гарантії захисту прав та законних інтересів фізичних та юридичних осіб; способи тлумачення і застосування кримінально-процесуальних норм; теорію прийняття процесуальних рішень, вимоги закону до їх змісту та форми.

Вимоги до вмінь.

У результаті вивчення навчальної дисципліни кандидат повинен вміти: використовувати дані науки кримінального процесу при тлумаченні та застосуванні кримінально-процесуальних норм; фахово орієнтуватися в системі кримінально-процесуального права та в слідчій, прокурорській, судовій практиці; фіксувати і перевіряти законними способами фактичні дані, що мають кримінально-процесуальне значення, та їх джерела, оцінювати їх достатність для прийняття правомірних процесуальних рішень; належно оформляти кримінально-процесуальні документи; організовувати їх виконання.

Для більш точного формулювання вимог до кандидатів, були визначені та встановлені різні рівні охоплення основних тем, що включені до змісту іспитів. Далі дається визначення пізнавальних навиків, якими повинен володіти успішний кандидат та які повинні бути перевірені на іспитах.

Знання – це здатність пам’ятати раніше вивчений матеріал (наприклад: конкретні факти, критерії, методи, принципи і процедури).

Розуміння – це здатність сприймати та інтерпретувати зміст матеріалу (тобто вміння класифікувати, пояснювати, визначати різницю).

Застосування – це здатність використовувати вивчений матеріал у нових конкретних ситуаціях (тобто вміння демонструвати, прогнозувати, вирішувати, вносити зміни, визначати співвідношення).

Аналіз – це здатність розбивати матеріал на складові частини так, щоб зрозуміти його організаційну структуру; здатність розпізнавати причинно-наслідкові зв’язки, знаходити різницю між різними видами поведінки та визначати компоненти, важливі для обґрунтування судження (тобто вміння знаходити відмінності, оцінювати, впорядковувати).

Синтез – це здатність збирати окремі частини, щоб отримати одне ціле або набір операцій, що пропонується; здатність встановлювати зв’язок між ідеями та формулювати гіпотезу (тобто вміння об’єднувати, формулювати, виправляти).

Оцінка – це здатність оцінювати важливість матеріалу для певної мети, виходячи з послідовності, логічної правильності та порівняння з стандартами; здатність оцінювати судження, пов’язані з вибором порядку дій (тобто вміння робити критичний аналіз, обґрунтування, висновки).

Шість рівнів охоплення можна визначити наступним чином:

Рівень A. Необхідний кваліфікаційний рівень «Знання».

Рівень B. Необхідний кваліфікаційний рівень «Знання», «Розуміння».

Рівень C. Необхідний кваліфікаційний рівень «Знання», «Розуміння», «Застосування».

Рівень D. Необхідний кваліфікаційний рівень «Знання», «Розуміння», «Застосування» та «Аналіз».

Рівень E. Необхідний кваліфікаційний рівень «Знання», «Розуміння», «Застосування», «Аналіз» та «Синтез».

Рівень F. Необхідний кваліфікаційний рівень «Знання», «Розуміння», «Застосування», «Аналіз», «Синтез» та «Оцінка».

Розподіл за рівнями показує, як необхідно розглядати тематичні розділи, та представляє максимальні вимоги, тобто тематичний розділ рівня С може містити вимоги рівнів А, В або С, але тема, включена до рівня В, не буде містити вимог рівня С.


II. РОЗГОРНУТИЙ ЗМІСТ ПРОГРАМИ ТА РЕКОМЕНДОВАНИЙ ЧАС ВИВЧЕННЯ (ПЛАН ЗМІСТУ ІСПИТУ)

  Тема та її зміст кількість годин: лекції / семінарські
1. Кримінальний процес: загальні положення. 4/4
1.1. Кримінальний процес: поняття, сутність та завдання. 1/1
1.2. Кримінальні процесуальні функції: поняття та різновиди. 0,5/0,5
1.3. Система кримінального процесу. Поняття стадій кримінального процесу, їх система, зміст і завдання. 1,5/1,5
1.4. Кримінальна процесуальна форма, відносини та гарантії. 0,5/0,5
1.5. Наука кримінального процесу, її предмет, система та методи. 0,5/0,5
2. Кримінальний процесуальний закон. 2/2
2.1. Кримінальне процесуальне право: поняття та значення. 0,4/0,4
2.2. Кримінальні процесуальні норми: поняття, структура і різновиди. 0,4/0,4
2.3. Кримінальне процесуальне законодавство: поняття та система. Джерела кримінального процесуального права. 0,8/0,8
2.4. Дія кримінального процесуального законодавства у просторі, в часі та за колом осіб. 0,4/0,4
3. Засади кримінального провадження. 2/2
3.1. Засади кримінального провадження: поняття, значення, система (класифікація) та правові гарантії реалізації. 1,25/1,25
3.2. Загальноправові засади та специфіка їх застосування у кримінальному провадженні. 0,25/0,25
3.3. Загальнопроцесуальні засади та специфіка їх застосування у кримінальному провадженні. 0,25/0,25
3.4. Кримінальні процесуальні (або галузеві) засади та їх правовий зміст. 0,25/0,25
4. Учасники кримінального провадження. 4/4
4.1. Учасники кримінального провадження: поняття і класифікація. 0,5/05
4.2. Суд, слідчий суддя, присяжний. 0,5/0,5
4.3. Сторона обвинувачення. 0,75/0,75
4.4. Сторона захисту. 0,75/0,75
4.5. Потерпілий та його представник у кримінальному провадженні. 0,5/0,5
4.6. Інші учасники кримінального процесу. 0,5/0,5
4.7. Відводи. 0,5/0,5
5. Докази і доказування. 4/4
5.1. Докази: поняття і ознаки. 1/1
5.2. Класифікація доказів. 0,75/0,75
5.3. Доказування в кримінальному процесі: поняття, значення, елементи. 0,75/0,75
5.4. Предмет, межі і суб'єкти доказування. 0,75/0,75
5.5. Характеристика процесуальних джерел доказів, їх різновиди. 0,75/0,75
6. Процесуальні документи, строки і витрати. 2/2
6.1. Процесуальні документи: поняття, різновиди, зміст, форма, значення. 1/1
6.2. Процесуальні строки: поняття, класифікація, значення, порядок обчислення. 0,5/0,5
6.3. Поняття і різновиди процесуальних витрат. 0,5/0,5
7. Заходи забезпечення кримінального провадження. 4/4
7.1. Заходи забезпечення кримінального провадження: поняття та класифікація. 0,5/0,5
7.2. Загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. 0,5/0,5
7.3. Різновиди заходів забезпечення кримінального провадження, підстави та порядок їх застосування. 0,5/0,5
7.4. Мета і підстави застосування запобіжних заходів. Обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу. 1/1
7.5. Різновиди запобіжних заходів. 1/1
7.6. Порядок застосування, зміни і скасування запобіжних заходів. 0,5/0,5
8. Досудове розслідування. 2/2
8.1. Досудове розслідування: поняття, значення та завдання. 0,25/0,25
8.2. Початок досудового розслідування. 0,25/0,25
8.3. Форми досудового розслідування. Особливості досудового розслідування кримінальних проступків. 0,25/0,25
8.4. Підслідність: поняття та різновиди. 0,25/0,25
8.5. Об’єднання і виділення матеріалів досудового розслідування. 0,25/0,25
8.6. Строки досудового розслідування. Продовження строку досудового розслідування. 0,5/0,5
8.7. Матеріали досудового розслідування. 0,25/0,25
8.8. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. 0,5/0,5
9. Слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії. 2/2
9.1. Слідчі (розшукові) дії: поняття і система. 0,5/0,5
9.2. Вимоги до проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій. 0,5/0,5
9.3. Гласні слідчі (розшукові) дії. 0,5/0,5
9.4. Негласні слідчі (розшукові) дії. 0,5/0,5
10. Повідомлення про підозру. 2/2
10.1. Підозра у кримінальному провадженні: поняття і ознаки. 0,5/0,5
10.2. Зміст і форма письмового повідомлення про підозру. 0,5/0,5
10.3. Порядок повідомлення про підозру. Допит підозрюваного. 0,5/0,5
10.4. Зміна повідомлення про підозру. 0,5/0,5
11. Зупинення і закінчення досудового розслідування. 2/2
11.1. Зупинення досудового розслідування: поняття, підстави та процесуальний порядок. 0,75/0,75
11.2. Відновлення досудового розслідування: поняття, підстави та процесуальний порядок. 0,75/0,75
11.3. Форми закінчення досудового розслідування. 0,5/0,5
12. Підсудність у кримінальному провадженні. Підготовче провадження у першій інстанції. 2/2
12.1. Підсудність: поняття та різновиди. 0,4/0,4
12.2. Підготовче провадження: поняття, завдання, порядок здійснення та строки. 0,4/0,4
12.3. Рішення, які має право прийняти суд на стадії підготовчого провадження. 0,4/0,4
12.4. Вирішення питань, пов’язаних з підготовкою до судового розгляду. 0,4/0,4
12.5. Ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. 0,4/0,4
13. Судовий розгляд. 4/4
13.1. Судовий розгляд: поняття, система та загальні положення. 1,5/1,5
13.2. Межі судового розгляду. 1/1
13.3. Процедура судового розгляду. 1,5/1,5
14. Судові рішення у кримінальному провадженні. 2/2
14.1. Судові рішення: поняття та значення. 0,25/0,25
14.2. Законність, обґрунтованість і вмотивованість судових рішень. 0,25/0,25
14.3. Ухвала суду: поняття, різновиди та зміст. 0,25/0,25
14.4. Вирок суду: поняття, різновиди та зміст. 0,5/0,5
14.5. Порядок ухвалення та проголошення судового рішення. Окрема думка судді. 0,25/0,25
14.6. Роз’яснення змісту судового рішення. 0,5/0,5
15. Провадження в суді апеляційної інстанції. 2/2
15.1. Провадження в суді апеляційної інстанції: поняття, риси, завдання та значення. 0,4/0,4
15.2. Судові рішення, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. 0,2/0,2
15.3. Суб´єкти права на апеляційне оскарження, процесуальний порядок і строки апеляційного оскарження. 0,2/0,2
15.4. Форма та зміст апеляційної скарги. Залишення апеляційної скарги без руху, її повернення або відмова у відкритті провадження. 0,2/0,2
15.5. Наслідки подання апеляційної скарги. Підготовка до апеляційного розгляду. 0,2/0,2
15.6. Заперечення на апеляційну скаргу. Відмова від апеляційної скарги, зміна та доповнення апеляційної скарги під час апеляційного провадження. 0,2/0,2
15.7. Межі перегляду судом апеляційної інстанції. Апеляційний розгляд. 0,2/0,2
15.8. Результати розгляду кримінального провадження апеляційним судом. 0,2/0,2
15.9. Судові рішення суду апеляційної інстанції. 0,2/0,2
16. Провадження з виконання судових рішень. 2/2
16.1. Провадження з виконання судових рішень: завдання та значення. 0,4/04
16.2. Порядок набрання законної сили судовим рішенням. 0,4/04
16.3. Порядок звернення вироку, ухвали суду до виконання. 0,4/04
16.4. Відстрочка виконання вироку. 0,4/04
16.5. Питання, які вирішуються судом під час та після виконання вироків. Порядок їх вирішення. 0,4/04
17. Провадження в суді касаційної інстанції. 4/4
17.1. Провадження в суді касаційної інстанції: поняття, риси, завдання та значення. 0,5/0,5
17.2. Судові рішення, які можуть бути оскаржені в касаційному порядку. 0,5/0,5
17.3. Особи, які мають право подати касаційну скаргу, порядок і строки касаційного оскарження. 0,5/0,5
17.4. Вимоги до касаційної скарги. Залишення касаційної скарги без руху або її повернення. 0,5/0,5
17.5. Відкриття касаційного провадження. Підготовка касаційного розгляду. 0,5/0,5
17.6. Заперечення на касаційну скаргу. Відмова від касаційної скарги, зміна і доповнення касаційної скарги під час касаційного провадження. 0,5/0,5
17.7. Межі перегляду судом касаційної інстанції. Касаційний розгляд. 0,5/0,5
17.8. Результати розгляду справи касаційним судом. Судові рішення суду касаційної інстанції. 0,5/0,5
18. Провадження у Верховному Суді України. Провадження за нововиявленими обставинами. 4/4
18.1. Провадження у Верховному Суді України: поняття і завдання. 1/1
18.2. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України. 1/1
18.3. Порядок подання та розгляду заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України. 0,5/0,5
18.4. Результати розгляду кримінального провадження Верховним Судом України. Обов’язковість рішень Верховного Суду України. 0,5/0,5
18.5. Провадження за нововиявленими обставинами: поняття, завдання і значення. 1/1
19. Особливі порядки кримінального провадження. 4/4
19.1. Кримінальне провадження на підставі угод. 0,5/0,5
19.2. Кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення. 0,5/0,5
19.3. Кримінальне провадження щодо окремої категорії осіб. 0,5/0,5
19.4. Кримінальне провадження щодо неповнолітніх. 0,5/0,5
19.5. Кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру. 0,5/0,5
19.6. Кримінальне провадження, яке містить державну таємницю. 0,75/0,75
19.7. Кримінальне провадження на території дипломатичних представництв консульських установ України, на повітряному, морському чи річковому судні, що перебуває за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, якщо це судно приписано до порту, розташованого в Україні. 0,75/0,75
20. Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження. 6/6
20.1. Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження: поняття, завдання та правова основа. 1/1
20.2. Загальні засади міжнародного співробітництва. 1/1
20.3. Процесуальний порядок надання міжнародної правової допомоги під час проведення процесуальних дій. 1/1
20.4. Сутність видачі (екстрадиції) особи, яка вчинила кримінальне правопорушення. 1/1
20.5. Кримінальне провадження у порядку перейняття. 1/1
20.6. Визнання та виконання вироків іноземних судів і передання засуджених осіб. 1/1
Всього 60/60

III. КВАЛІФІКАЦІЙНІ ВИМОГИ ТА РІВНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ

Кваліфікаційні вимоги до учасників екзамену «Кримінальне процесуальне право України» за темами Рівні компетентності
1. Кримінальний процес: загальні положення ( питома вага – 7 %)
1.1. Кримінальний процес: поняття, сутність та завдання. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття кримінального процесу як специфічного виду діяльності; - поняття завдань кримінального процесу; - історичні форми кримінального процесу. B
1.2. Кримінальні процесуальні функції: поняття та різновиди. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття процесуальних функцій; - види функцій кримінального процесу. B
1.3. Система кримінального процесу. Поняття стадій кримінального процесу, їх система, зміст і завдання. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття системи кримінального процесу; - поняття стадій кримінального процесу - ознаки стадій кримінального процесу; - система стадій кримінального процесу, їх загальна характеристика, завдання та особливості. B
1.4. Кримінальна процесуальна форма, відносини та гарантії. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття, структура і особливості кримінально-процесуальних правовідносин; - поняття кримінально-процесуальної форми; - особливості кримінально-процесуальної форми; - гарантії у кримінальному судочинстві, їх характеристика. B
1.5. Наука кримінального процесу, її предмет, система та методи. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття науки кримінального процесу; - предмет та система науки кримінального процесу; - система методів науки кримінального процесу. B
2. Кримінальний процесуальний закон ( питома вага – 3 %)
2.1. Кримінальне процесуальне право: поняття та значення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття кримінального процесуального права як галузі права; - система галузі кримінального процесуального права. B
2.2. Кримінальні процесуальні норми: поняття, структура і різновиди. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття кримінальних процесуальних норм; - структура кримінальних процесуальних норм; - особливості санкцій кримінальних процесуальних норм; - класифікація норм кримінального процесуального права. B
2.3. Кримінальне процесуальне законодавство: поняття та система. Джерела кримінального процесуального права. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття кримінального процесуального закону та його значення; - структура Кримінального процесуального кодексу України; - джерела кримінального процесуального права України; - значення рішень Конституційного Суду України, роз’яснень Пленуму Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, відомчих нормативних актів МВС і Генеральної прокуратури України для кримінального судочинства; - практика Європейського суду з прав людини як джерело кримінального процесуального права. B
2.4. Дія кримінального процесуального законодавства у просторі, в часі та за колом осіб У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - дія норм кримінального процесуального прав у часі; - поняття території, на яку поширюється дія кримінального процесуального законодавства України; - випадки, коли кримінальне процесуальне законодавство України дії за межами території України; - особливості застосування кримінального процесуального законодавства щодо окремої категорії осіб. B
3. Засади кримінального провадження ( питома вага – 8 %)
3.1. Засади кримінального провадження: поняття, значення, класифікація, система та правові гарантії реалізації. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття та значення засад кримінального провадження; - класифікація засад кримінального провадження; - система засад кримінального судочинства і правові гарантії їх реалізації. B
3.2. Загальноправові засади та специфіка їх застосування у кримінальному провадженні. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - зміст принципів верховенства права; - законність; - повага до людської гідності; - забезпечення права на свободу та особисту недоторканність; - недоторканність житла чи іншого володіння особи; - таємниця спілкування; - невтручання у приватне життя; - недоторканність права власності; - доступ до правосуддя та обов’язковість судових рішень. C
3.3. Загальнопроцесуальні засади та специфіка їх застосування у кримінальному провадженні. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - рівність перед законом і судом; - змагальність сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; - безпосередність дослідження показань, речей і документів; - забезпечення права на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності; - диспозитивність; - гласність і відкритість судового розгляду та його повне фіксування технічними засобами; - розумність строків; - мова, якою здійснюється кримінальне судочинство. С
3.4. Кримінальні процесуальні (або галузеві) засади та їх правовий зміст. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - презумпція невинуватості та забезпечення доведеності вини; - свобода від самовикриття та право не свідчити проти близьких родичів та членів сім'ї; - заборона двічі притягуватися до кримінальної відповідальності за одне і те саме правопорушення; - забезпечення права на захист; - публічність. C
4. Учасники кримінального провадження ( питома вага – 8 %)
4.1. Учасники кримінального провадження: поняття і класифікація. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття суб’єктів кримінального процесу, їх місце і роль у кримінальному судочинстві; - сторони та інші учасники кримінального провадження; - класифікація суб’єктів кримінального процесу. B
4.2. Суд, слідчий суддя, присяжний. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - суд, суддя в кримінальному процесі; - функції та повноваження суду (судді); - слідчий суддя в досудовому провадженні; - правовий статус присяжного. C
4.3. Сторона обвинувачення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - прокурор у кримінальному процесі та його процесуальне становище у різних стадіях кримінального процесу; - органи досудового розслідування та їх компетенція; - керівник органу досудового розслідування; - процесуальне становище слідчого органу досудового розслідування в кримінальному процесі; - процесуальна самостійність і незалежність слідчого; - оперативні підрозділи. C
4.4. Сторона захисту. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підозрюваний та обвинувачений, виправданий, засуджений, їх права та обов’язки; - захисник і його процесуальне становище; - залучення захисника до кримінального провадження. C
4.5. Потерпілий та його представник у кримінальному провадженні. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - потерпілий як учасник кримінального процесу; - представники та законні представники потерпілого, їх права та обов’язки. C
4.6. Інші учасники кримінального процесу. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - заявник; - цивільний позивач, його права і обов’язки у кримінальному процесі; - цивільний відповідач, його права і обов’язки; - представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження; - представник цивільного позивача і відповідача. - свідок, його права та обов‘язки, відповідальність; - перекладач, його права та обов‘язки; - експерт, його права та обов‘язки, відповідальність; - спеціаліст, його права та обов‘язки, відповідальність; - секретар судового засідання, його повноваження; - судовий розпорядник, його повноваження. B
4.7. Відводи. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - обставини, що виключають можливість участі в кримінальному провадженні; - відводи, самовідводи і порядок їх вирішення. B
5. Докази і доказування в кримінальному процесі ( питома вага – 8 %)
5.1. Докази: поняття і ознаки. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття, сутність і значення кримінального процесуального доказування; - доказове право; - поняття доказів; - належність, достовірність і допустимість доказів; - умови визнання доказів недопустимими; - достатність доказів для прийняття рішення у кримінальній справі. B
5.2. Класифікація доказів. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - класифікація доказів; - первісні і похідні докази; - обвинувальні і виправдувальні докази; - прямі і непрямі докази; - особисті і речові докази. D
5.3. Доказування в кримінальному процесі: поняття, значення, елементи. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - елементи кримінально-процесуального доказування; - способи збирання доказів та їх процесуальних джерел; - перевірка і оцінка доказів та їх джерел. D
5.4. Предмет, межі і суб'єкти доказування У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - предмет, межі і суб’єкти доказування у кримінальному провадженні; - обов’язок та тягар доказування у кримінальному процесі; - особливості доказування в окремих стадіях кримінального провадження; D
5.5. Характеристика процесуальних джерел доказів, їх різновиди. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття джерел доказів та їх види; - показання та їх доказове значення в кримінальному провадження; - показання свідків і потерпілих; - речові докази, строки і порядок їх зберігання; - документи як джерела доказів; - вирішення питання про речові докази і документи; - висновок експерта і його доказове значення. D
6. Процесуальні документи, строки і витрати ( питома вага – 4 %)
6.1. Процесуальні документи: поняття, різновиди, зміст, форма, значення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття процесуальних документів, їх види; - зміст, форма та значення процесуальних документів у кримінальному процесі. C
6.2. Процесуальні строки: поняття, класифікація, значення, порядок обчислення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - процесуальні строки і їх правова природа; - поняття, значення і правила обчислення процесуальних строків; - обов’язковість додержання процесуальних строків; - порушення процесуальних строків і їх наслідки; - види процесуальних строків; - критерії визначення розумних строків; - особливості обчислення строків що визначаються годинами, днями, місяцями. C
6.3. Поняття і різновиди процесуальних витрат. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - процесуальні витрати, їх поняття, види і значення; - визначення розміру та розподіл процесуальних витрат; - зменшення розміру процесуальних витрат; - звільнення від оплати, відстрочення та розстрочення процесуальних витрат; - витрати, що покладаються на державу; - рішення щодо процесуальних витрат. D
7. Заходи забезпечення кримінального провадження ( питома вага – 7 %)
7.1. Заходи забезпечення кримінального провадження: поняття та класифікація. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття заходів забезпечення кримінального провадження; - види заходів забезпечення кримінального провадження. B
7.2. Загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження; - органи, уповноважені застосовувати заходи забезпечення кримінального провадження. C
7.3. Різновиди заходів забезпечення кримінального провадження, підстави та порядок їх застосування. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - виклик слідчим, прокурором, судовий виклик, привід; - накладення грошового стягнення; - тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; - відсторонення від посади; - тимчасовий доступ до речей і документів; - тимчасове вилучення майна; - арешт майна. C
7.4. Мета і підстави застосування запобіжних заходів. Обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття запобіжних заходів; - відмінність між запобіжними заходами та іншими заходами забезпечення кримінального провадження. - класифікація запобіжних заходів. В
7.5. Різновиди запобіжних заходів. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - особисте зобов’язання; - особиста порука; - застава; - домашній арешт; - тримання під вартою; - затримання особи. B
7.6. Порядок застосування, зміни і скасування запобіжних заходів. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підстави і порядок застосування запобіжних заходів; - підстави і порядок зміни і скасування запобіжних заходів; - обставини, що враховуються при обранні, зміні чи скасуванні запобіжного заходу. C
8. Досудове розслідування ( питома вага – 5 %)
8.1. Досудове розслідування: поняття, значення та завдання. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття, значення і завдання стадії досудового розслідування; - етапи досудового розслідування; - поняття і значення загальних положень досудового розслідування. - взаємодія слідчого і оперативних підрозділів; - доручення слідчого; - використання науково-технічних засобів при проведенні досудового розслідування; - розслідування кримінальних правопорушень слідчою групою; - здійснення прокурорського нагляду, відомчого і судового контролю за законністю в діяльності органів розслідування. B
8.2. Початок досудового розслідування. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підстави для початку досудового розслідування; - відомості, що підлягають внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань; - слідчі дії, що допускається здійснювати до внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань; - здійснення досудового розслідування без внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. D
8.3. Форми досудового розслідування. Особливості досудового розслідування кримінальних проступків. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - дізнання і досудове слідство як форми досудового розслідування; - особливості розслідування кримінальних проступків. C
8.4. Підслідність: поняття та різновиди. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття підслідності та її види; - правила територіальної підслідності; - підслідність за зв’язком проваджень. C
8.5. Об’єднання і виділення матеріалів досудового розслідування. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підстави для об’єднання і виділення досудового розслідування; - недопустимість об’єднання і виілення матеріалів досудового розслідування. D
8.6. Строки досудового розслідування.Продовження строку досудового розслідування. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - строки дізнання; - строки досудового слідства; - продовження строку досудового розслідування. D
8.7. Матеріали досудового розслідування. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - недопустимість розголошення відомостей досудового розслідування; - ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до його завершення. D
8.8. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - розгляд клопотань під час досудового розслідування; - строки і порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. C
9. Слідчі (розшукові) та негласні слідчі (розшукові) дії (питома вага – 6%)
9.1. Слідчі (розшукові) дії: п оняття і система. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття, види та система слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій; - класифікація слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій. B
9.2. Вимоги до проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій . У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - загальні процесуальні вимоги до проведення та оформлення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій. D
9.3. Гласні слідчі (розшукові) дії У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - допит: поняття, види та порядок проведення; - пред’явлення для впізнання: поняття, види та порядок проведення; - обшук: поняття, мета та порядок проведення; - огляд: поняття, мета, види та порядок проведення; - слідчий експеримент; - освідування особи; - експертиза: поняття, підстави та процесуальний порядок проведення. - D
9.4. Негласні слідчі (розшукові) дії У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття та система негласних слідчих (розшукових) дій; - суб'єкти прийняття рішення про проведення негласних слідчих (розшукових) дій; - використання результатів негласних слідчих (розшукових) дій у доказуванні; - втручання у приватне спілкування; - обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи; - установлення місцезнаходження радіоелектронного засобу; - спостереження за особою, річчю або місцем; - моніторинг банківських рахунків; - аудіо-, відеоконтроль місця; - контроль за вчиненням злочину; - виконання спеціального завдання з розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації; - негласне отримання зразків, необхідних для порівняльного дослідження. D
10. Повідомлення про підозру ( питома вага – 4 %)
10.1. Підозра у кримінальному провадженні: поняття і ознаки. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття, підстави та значення повідомлення про підозру; - випадки повідомлення про підозру. D
10.2. Зміст і форма письмового повідомлення про підозру. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - складання повідомлення про підозру; - зміст письмового повідомлення про підозру. D
10.3. Порядок повідомлення про підозру. Допит підозрюваного. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - порядок повідомлення про підозру; - права підозрюваного та їх роз’яснення; - вручення письмового повідомлення про підозру; - особливості повідомлення про підозру окремій категорії осіб. D
10.4. Зміна повідомлення про підозру. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підстави для зміни повідомлення про підозру; - процедура зміни повідомлення про підозру. D
11. Зупинення і закінчення досудового розслідування ( питома вага – 3 %)
11.1. Зупинення досудового розслідування: поняття, підстави та процесуальний порядок. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття, підстави, умови та процесуальний порядок зупинення досудового розслідування;; - розшук підозрюваного. B
11.2. Відновлення досудового розслідування: поняття, підстави та процесуальний порядок. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підстави для відновлення досудового розслідування; - процесуальний порядок відновлення досудового розслідування. D
11.3. Форми закінчення досудового розслідування. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - загальні положення закінчення досудового розслідування; - форми закінчення досудового розслідування; - закриття кримінального провадження: підстави та процесуальний порядок; - підстави та процесуальний порядок звільнення особи від кримінальної відповідальності; - клопотання прокурора про звільнення особи від кримінальної відповідальності; - відкриття матеріалів кримінального провадження іншій стороні; - ознайомлення з матеріалами кримінального провадження - обвинувальний акт та його значення; - клопотання про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру та його зміст; - вручення копій обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру та реєстру матеріалів досудового розслідування. - систематизація і технічне оформлення матеріалів кримінального провадження. D
12. Підсудність у кримінальному провадженні. Підготовче провадження у першій інстанції ( питома вага – 3 %)
12.1. Підсудність: поняття та різновиди. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття і значення підсудності у кримінальному процесі; - види підсудності; - підстави та порядок передачі справ з одного суду до іншого. B
12.2. Підготовче провадження: поняття, завдання, порядок здійснення та строки. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття, сутність і завдання підготовчого судового провадження; - порядок і строки підготовчого судового провадження; - порядок підготовчого судового провадження. C
12.3. Рішення, які має право прийняти суд на стадії підготовчого провадження. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - питання, які з’ясовуються суддею при підготовчому судовому провадженні; - рішення, які приймаються за результатами підготовчого судового провадження; - закриття кримінального провадження на стадії підготовчого провадження; - підстави і процесуальний порядок повернення обвинувального акту, клопотань про застосування примусових заходів виховного чи медичного характеру прокурору або за підсудністю; - призначення судового розгляду. C
12.4. Вирішення питань, пов’язаних з підготовкою до судового розгляду. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - дії судді, пов’язані з підготовкою до судового розгляду. C
12.5. Ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - процесуальний порядок ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. C
13. Судовий розгляд ( питома вага – 10 %)
13.1. Судовий розгляд: поняття, система та загальні положення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - сутність і значення стадії судового розгляду; - загальні положення судового розгляду кримінальної справи; - безпосередність, усність, безперервність судового розгляду; - учасники судового розгляду та наслідки їх неявки до суду; - підстави і порядок відкладення судового засідання, зупинення судового провадження; - заходи, які застосовуються до порушників порядку у залі судових засідань; - застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій під час судового розгляду; - проведення процесуальних дій у режимі відео конференції. B
13.2. Межі судового розгляду. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття та значення меж судового розгляду; - встановлення меж судового розгляду. C
13.3. Процедура судового розгляду. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - етапи судового розгляду, їх зміст; - суть, структура і завдання підготовчої частини судового засідання; - поняття і завдання судового слідства; - порядок дослідження доказів в судовому засідання; - спрощений порядок судового слідства; - порядок судових дебатів; - промови і репліки сторін; - останнє слово обвинуваченого; - процесуальний порядок постановлення судового рішення; - особливі порядки провадження в суді першої інстанції; - спрощене судове провадження щодо кримінальних проступків; - провадження в суді присяжних. C
14. Судові рішення у кримінальному провадженні ( питома вага – 3 %)
14.1. Судові рішення: поняття та значення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття судових рішень; - значення судових рішень у кримінальному провадженні. B
14.2. Законність, обґрунтованість і вмотивованість судових рішень. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - суть законності судового рішення; - обґрунтованість судового рішення; - вмотивованість судового рішення; - наслідки порушення вимог щодо законності, обґрунтованості і вмотивованості судових рішень. B
14.3. Ухвала суду: поняття, різновиди та зміст. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття та види ухвал суду; - порядок постановлення ухвали; - структура і зміст ухвали суду; - особливості оформлення ухвали, що постановляється без виходу суду до нарадчої кімнати. B
14.4. Вирок суду: поняття, різновиди та зміст У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття і значення вироку; - види вироків; - структура і зміст обвинувального і виправдувального вироку. B
14.5. Порядок ухвалення та проголошення судового рішення. Окрема думка судді. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - порядок ухвалення судового рішення; - проголошення судового рішення; - звільнення обвинуваченого з-під варти; - заходи піклування про неповнолітніх, непрацездатних і збереження майна обвинуваченого; - значення та оформлення окремої думки судді. B
14.6. Роз’яснення змісту судового рішення У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - порядок роз’яснення судового рішення. B
15. Провадження в суді апеляційної інстанції ( питома вага – 7 %)
15.1. Провадження в суді апеляційної інстанції: поняття, риси, завдання та значення . У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - правова природа, сутність і завдання перевірки судових рішень в апеляційному порядку; - суди, які розглядають справи в апеляційному порядку, їх повноваження. B
15.2. Судові рішення, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - судові рішення, що можуть бути оскаржені в апеляційному порядку. B
15.3. Суб´єкти права на апеляційне оскарження, процесуальний порядок і строки апеляційного оскарження. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - право на апеляційне оскарження; - порядок і строки апеляційного оскарження вироку, ухвали про застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру, ухвали суду, ухвали слідчого судді. B
15.4. Форма та зміст апеляційної скарги. Залишення апеляційної скарги без руху, її повернення або відмова у відкритті провадження. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - вимоги до апеляційної скарги; - підстави для залишення апеляційної скарги без руху; - підстави та наслідки повернення апеляційної скарги; - підстави та наслідки відмови у відкритті апеляційного провадження. B
15.5. Наслідки подання апеляційної скарги. Підготовка до апеляційного розгляду. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - дії судді-доповідача по підготовці справи до апеляційного розгляду. B
15.6. Заперечення на апеляційну скаргу. Відмова від апеляційної скарги, зміна та доповнення апеляційної скарги під час апеляційного провадження. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - заперечення на апеляційну скаргу; - процесуальний порядок відмови від апеляційної скарги, її зміни чи доповнення. B
15.7. Межі перегляду судом апеляційної інстанції. Апеляційний розгляд. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - визначення меж перегляду справи судом апеляційної інстанції; - процедура апеляційного розгляду; - письмове апеляційне провадження. B
15.8. Результати розгляду кримінального провадження апеляційним судом. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - повноваження суду апеляційної інстанції за результатами розгляду справи; - підстави для зміни чи скасування судового рішення судом апеляційної інстанції; - підстави для скасування судового рішення судом апеляційної інстанції; - підстави для призначення нового розгляду у суді першої інстанції. B
15.9. Судові рішення суду апеляційної інстанції. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - вирок суду апеляційної інстанції; - ухвала суду апеляційної інстанції. B
16. Провадження з виконання судових рішень ( питома вага – 2 %)
16.1. Провадження з виконання судових рішень: завдання та значення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття, значення та завдання стадії виконання судових рішень; - питання, які вирішуються судом під час виконання вироків; - нагляд за дотриманням законів під час виконання судових рішень. C
16.2. Порядок набрання законної сили судовим рішенням. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - набрання судовим рішенням законної сили; - наслідки набрання законної сили судовим рішенням; - обов`язковість рішень суду; C
16.3. Порядок звернення вироку, ухвали суду до виконання. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - порядок та строки звернення судового рішення до виконання; - порядок виконання судових рішень у кримінальному провадженні; - органи і служби, які виконують вирок і забезпечують виконання кримінальних покарань. C
16.4. Відстрочка виконання вироку. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підстави і процедура відстрочки виконання вироку; C
16.5. Питання, які вирішуються судом під час та після виконання вироків. Порядок їх вирішення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - процесуальний порядок розгляду та вирішення питань, які виникають під час виконання вироку; - підстави для звільнення від відбування кримінального покарання; - умовно-дострокове звільнення від покарання і заміна невідбутої частини покарання більш м’яким; - застосування до засуджених примусового лікування та його припинення; - тимчасове залишення засудженого у слідчому ізоляторі; - умови утримання осіб, засуджених до позбавлення волі; - розгляд судом клопотання про зняття судимості; C
17. Провадження в суді касаційної інстанції ( питома вага – 4 %)
17.1. Провадження в суді касаційної інстанції: поняття, риси, завдання та значення . У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - суть і значення касаційного провадження; - завдання стаді касаційного провадження. C
17.2. Судові рішення, які можуть бути оскаржені в касаційному порядку. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - об’єкти права на касаційне оскарження у кримінальному процесі. C
17.3. Особи, які мають право подати касаційну скаргу, порядок і строки касаційного оскарження. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - право на касаційне оскарження; - строки касаційного оскарження; - порядок подання касаційної скарги. C
17.4. Вимоги до касаційної скарги. Залишення касаційної скарги без руху або її повернення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - форма і зміст касаційної скарги; - підстави та наслідки залишення касаційної скарги без руху або її повернення. C
17.5. Відкриття касаційного провадження. Підготовка касаційного розгляду. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - порядок і строки відкриття касаційного провадження; - дії судді-доповідача по підготовці справи до касаційного розгляду. C
17.6. Заперечення на касаційну скаргу. Відмова від касаційної скарги, зміна і доповнення касаційної скарги під час касаційного провадження. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - заперечення на касаційну скаргу; - процесуальний порядок відмови від касаційної скарги та її доповнення. C
17.7. Межі перегляду судом касаційної інстанції. Касаційний розгляд. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - межі перегляду справи судом касаційної інстанції; - процедура касаційного розгляду. C
17.8. Результати розгляду справи касаційним судом. Судові рішення суду касаційної інстанції. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - повноваження суду касаційної інстанції за результатами розгляду справи; - зміст судових рішень суду касаційної інстанції. C
18. Провадження у Верховному Суді України. Провадження за нововиявленими обставинами ( питома вага –3 %)
18.1. Провадження у Верховному Суді України: поняття і завдання. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - завдання і значення перегляду судових рішень Верховним Судом України. C
18.2. Підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підстави для перегляду судових рішень Верховним Судом України. C
18.3. Порядок подання та розгляду заяви про перегляд судового рішення Верховним Судом України. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - право на звернення про перегляд судових рішень Верховним Судом України; - строк подання заяви про перегляд судового рішення; - порядок розгляду справи Верховним Судом України.. C
18.4. Результати розгляду кримінального провадження Верховним Судом України. Обов’язковість рішень Верховного Суду України. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - повноваження Верховного Суду України за результатами перегляду; - види судових рішень Верховного Суду України та їх обов’язковість C
18.5. Провадження за нововиявленими обставинами: поняття, завдання і значення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - загальні положення перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами; - строки та підстави для здійснення кримінального провадження за нововиявленими обставинами; - вимоги до заяви про перегляд судового рішення за ново виявленими обставинами. C
19. Особливі порядки кримінального провадження ( питома вага – 2 %)
19.1. Кримінальне провадження на підставі угод. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - види угод, їх ініціювання та умови укладання; - зміст угоди про примирення; - зміст угоди про визнання винуватості; - загальний порядок судового провадження на підставі угоди; - вирок на підставі угоди; - наслідки невиконання угоди. B
19.2. Кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - початок кримінального провадження у формі приватного обвинувачення; - відшкодування шкоди потерпілому у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення; - початок кримінального провадження у формі приватного обвинувачення; - відшкодування шкоди потерпілому у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення B
19.3. Кримінальне провадження щодо окремої категорії осіб. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - особи, щодо яких здійснюється особливий порядок кримінального провадження; - особливості притягнення до кримінальної відповідальності окремої категорії осіб, їх затримання і обрання запобіжного заходу. B
19.4. Кримінальне провадження щодо неповнолітніх. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - обставини, що підлягають встановленню у кримінальному провадженні щодо неповнолітніх; - порядок кримінального провадження щодо неповнолітніх; - особливості проведення процесуальних дій та застосування заходів примусу щодо неповнолітніх підозрюваних, обвинувачених; - порядок застосування до неповнолітнього обвинуваченого примусових заходів виховного характеру; - застосування примусових заходів виховного характеру до неповнолітніх, які не досягли віку кримінальної відповідальності; - особливості досудового розслідування у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів виховного характеру. B
19.5. Кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - підстави для здійснення кримінального провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру; - особливості досудового та судового кримінального провадження щодо застосування примусових заходів медичного характеру та щодо обмежено осудних осіб; - проведення психіатричної експертизи; - обставини, що підлягають встановленню у кримінальному провадженні щодо застосування примусових заходів медичного характеру. B
19.6. Кримінальне провадження, яке містить державну таємницю. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - особливості кримінального провадження, яке містить відомості, що становлять державну таємницю; - охорона державної таємниці під час кримінального провадження. B
19.7. Кримінальне провадження на території дипломатичних представництв консульських установ України, на повітряному, морському чи річковому судні, що перебуває за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, якщо це судно приписано до порту, розташованого в Україні. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - особливості здійснення кримінального провадження на території дипломатичних представництв, консульських установ України, на повітряному, морському чи річковому судні, що перебуває за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, якщо це судно приписано до порту, розташованого в Україні. Місце проведення досудового розслідування кримінальних правопорушень, вчинених на території дипломатичних представництв, консульських установ, суден України. A
20. Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження ( питома вага – 3 %)
20.1. Міжнародне співробітництво під час кримінального провадження: поняття, завдання та правова основа. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - поняття міжнародного співробітництва у кримінальному судочинстві; - законодавство, що регулює міжнародне співробітництво під час кримінального провадження. A
20.2. Загальні засади міжнародного співробітництва. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - загальні засади міжнародного співробітництва під час кримінального провадження; - обсяг та види міжнародного співробітництва під час кримінального провадження; - центральні органи України, що забезпечують міжнародне співробітництво у кримінальному провадженні. A
20.3. Процесуальний порядок надання міжнародної правової допомоги під час проведення процесуальних дій. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - міжнародна правова допомога при проведенні процесуальних дій; - зміст та форма запиту про міжнародну правову допомогу; - виконання запиту в іноземній державі; - розгляд запиту іноземного компетентного органу про міжнародну правову допомогу; - порядок виконання запиту (доручення) про міжнародну правову допомогу на території України; - виклик особи, яка перебуває за межами України A
20.4. Сутність видачі (екстрадиції) особи, яка вчинила кримінальне правопорушення. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - видача осіб, які вчинили кримінальне правопорушення (екстрадиція); - межі кримінальної відповідальності виданої особи; - центральні органи України щодо видачі особи (екстрадиції); - особливості затримання особи, яка вчинила кримінальне правопорушення за межами України; - екстрадиційний арешт; - проведення екстрадиційної перевірки; - відмова у видачі особи (екстрадиції). A
20.5. Кримінальне провадження у порядку перейняття. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - порядок і умови перейняття кримінального провадження від іноземних держав; - порядок кримінального провадження, що перейняте від іншої держави. A
20.6. Визнання та виконання вироків іноземних судів і передання засуджених осіб. У відповідності до рівня компетенції учасником екзамену «Кримінальне процесуальне право України» повинно бути засвоєно наступне: - визнання та виконання вироків судів іноземних держав та передача засуджених осіб; - підстави і порядок виконання вироків судів іноземних держав; - виконання вироку суду іноземної держави; - розгляд судом питання про приведення вироку суду іноземної держави у відповідність із законодавством України; - визнання та виконання вироків міжнародних судових установ. A

 


IV. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ДЖЕРЕЛ ПРАВОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ КАНДИДАТІВ, ЩО ПЛАНУЮТЬ ЗДАВАТИ ІСПИТ В УКРАЇНІ

 

Нормативно-правові акти

 

1. Загальна декларація прав людини від 10.12.1948 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

2. Інструкції з організації діяльності органів досудового розслідування Міністерства внутрішніх справ України: Наказ Міністерства внутрішніх справ України № 686 від 09.08.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

3. Інструкція з організації реагування органів внутрішніх справ на повідомлення про кримінальні правопорушення, інші правопорушення, надзвичайні ситуації та інші події: Наказ Міністерства внутрішніх справ України № 940 від 22.10.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

4. Інструкція про єдиний облік злочинів: Наказ Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної податкової Адміністрації України, Міністерства юстиції України № 20/84/293/126/18/5 від 26.03.2002 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

5. Інструкція про організацію взаємодії органів досудового розслідування з іншими органами та підрозділами внутрішніх справ у попередженні, виявленні та розслідуванні кримінальних правопорушень: Наказ Міністерства внутрішніх справ України № 700 від 14.08.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

6. Інструкція про організацію проведення негласних слідчих (розшукових) дій та використання їх результатів у кримінальному провадженні: Наказ Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України, Голови Служби безпеки України, Голови Державної прикордонної служби України, Міністра фінансів України, Міністра юстиції України № 114/1042/516/1199/936/1687/5 від 16.11.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

7. Інструкція про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події: Наказ Міністерства внутрішніх справ № 1050 від 19.11.2015 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

8. Інструкція про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду (в новій редакції): Наказ Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Служби безпеки України, Верховним судом України, Державною судовою адміністрацією України № 51/401/649/471/23/125 від 27.08.2010 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

9. Інструкція про порядок і розміри відшкодування витрат та виплати винагороди особам, що викликаються до органів дізнання, досудового слідства, прокуратури, суду або до органів, у провадженні яких перебувають справи про адміністративні правопорушення, та виплати державним науково-дослідним установам судової експертизи за виконання їх працівниками функцій експертів і спеціалістів: Постанова Кабінету Міністрів України № 710 від 01.07.1996 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

10. Інструкція про порядок проведення процесуальних дій під час кримінального провадження на морському чи річковому судні України, що перебуває за межами України під прапором або з розпізнавальним знаком України, якщо це судно приписано до порту, розташованого в Україні: Наказ Генерального прокурора України № 112 від 14.11.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

11. Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

12. Конституція України від 28.06.96 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

13. Концепція реформування кримінальної юстиції України: Указ Президента України від 08.04.2008 р. № 311/2008 // Офіційний вісник України. – 2008. – № 27. – Ст. 838.

14. Кримінальний процесуальний кодекс України від 13.04.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

15. Міжнародний пакт про громадянські i політичні права від 16.12.1966 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

16. Положення про дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав в Україні: Указ Президента України № 198/93 від 10.06.1993 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

17. Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Указ Президента України № 383/2011 від 06.04.2011 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

18. Положення про основи організації розкриття злочинів органами внутрішніх справ України: Наказ Міністерства внутрішніх справ України № 456 від 24.09.2010 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

19. Порядок оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу: Постанова Кабінету Міністрів України № 305 від 18.04.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

20. Порядок отримання дозволу суду на здійснення заходів, які тимчасово обмежують права людини, та використання добутої інформації: Постанова Кабінету Міністрів України № 1169 від 26.09.2007 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

21. Постанови Пленуму Верховного Суду України у кримінальних справах / Упоряд. В.В. Рожнова, А.С. Сизоненко, Л.Д. Удалова. – К.: ПАЛИВОДА А.В., 2011. − 456 с.

22. Про адвокатуру та адвокатську діяльність: Закон України від 05.07.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

23. Про амністію: Закон України від 12.12.2008 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

24. Про безоплатну правову допомогу: Закон України від 02.06.2011 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

25. Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат: Постанова Пленуму Верховного Суду України № 11 від 07.07.1995 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

26. Про військову службу правопорядку у Збройних Силах України: Закон України від 07.03.2002 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

27. Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів: Закон України від 23.12.1993 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

28. Про деякі питання здійснення кримінального провадження на підставі угод: Інформаційний лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-1679/0/4-12 від 15.11.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

29. Про деякі питання здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх: Інформаційний лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-1134/0/4-13 від 18.07.2013 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

30. Про деякі питання порядку здійснення судового провадження з перегляду судових рішень у суді апеляційної інстанції відповідно до Кримінального процесуального кодексу України: Інформаційний лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10-1717/0/4-12 від 21.11.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

31. Про деякі питання порядку здійснення судового розгляду в судовому провадженні у першій інстанції відповідно до Кримінального процесуального кодексу України: Інформаційний лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-1446/0/4-12 від 05.10.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

32. Про деякі питання порядку оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування: Інформаційний лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 1640/0/4-12 від 09.11.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

33. Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві: Закон України від 23.12.1993 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

34. Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя: Постанова Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

35. Про звернення громадян: Закон України від 02.10.1996 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

36. Про Конституційний Суд України: Закон України від 16.10.1996 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

37. Про концепцію судово-правової реформи в Україні: Постанова Верховної Ради України № 2296-XII від 28.04.1992 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

38. Про національну поліцію: Закон України від 02.07.2015 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

39. Про оперативно-розшукову діяльність: Закон України від 18.02.1992 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

40. Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей: Закон України від 24.01.1995 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

41. Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю: Закон України від 30.06.1993 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

42. Про попереднє ув’язнення: Закон України від 30.06.1993 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

43. Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду: Закон України від 01.12.1994 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

44. Про порядок здійснення підготовчого судового провадження відповідно до Кримінального процесуального кодексу України: Інформаційний лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-1430/0/4-12 від 03.10.2012 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

45. Про прокуратуру: Закон України від 05.11.1991 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

46. Про Службу безпеки України: Закон України від 25.03.1992 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

47. Про судову експертизу: Закон України від 25.02.1994 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

48. Про судоустрій і статус суддів: Закон України від 07.07.2010 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://portal.rada.gov.ua.

 

Базова

 

  1. Кримінальнй процес: підручник / за ред. В. Я. Тація, Ю. М. Грошевого. – Х.: Право, 2013. – 824 с.

2. Кримінальний процес : підручник / Ю. М. Грошевий, В. Я Тацій, А. Р. Туманянц та ін.; за ред. В. Я. Тація, Ю. М. Грошевого, О. В. Капліноїх, О. Г. Шило. – Х. : Право, 2013. – 824 с. – С. 191.

  1. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. – Т. 1 / О. М. Бандурка, Є. М. Блажівський, Є. П. Бурдоль та ін.; за заг. ред. В. Я. Тація, В. П. Пшонки, А. В. Портнова. - X.: Право, 2012. - 768 с.
  2. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. Т. 2 / Є. М. Блажівський, Ю. М. Грошевий, Ю. М. Дьомін та ін.; за заг. ред. В. Я. Тація, В. П. Пшонки, А. В. Портнова. - X.: Право, 2012. - 664 с.

5. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар / За загальною редакцією професорів В.Г. Гончаренка, В.Т. Нора, М.Є. Шумила. – К.: Юстініан, 2012. – 1224 с.

6. Кримінальний процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2 т. Т. 1 / О. М. Бандурка, Є. М. Блажівський, Є. П. Бурдоль та ін.: за заг. ред. В. Я. Тація, В. П. Пшонки, А. В. Портнова. – Х.: Право, 2012. – 768 с.

  1. Кримінальний процесуальний кодекс України: Науково-практичний коментар / За загальною редакцією проф. В. Г. Гончаренка, В.Т. Нора, М.Є. Шумила. – К.:Юстініан, 2012. – 1224 с.
  2. Кримінальний процесуальний кодекс України: Науково-практичний коментар / відп. ред.: С. В. Ківалов, С. М. Міщенко, В. Ю. Захарченко. – X.: Одіссей, 2013. – 1104 с.

9. Кримінальний процесуальний кодекс України: структурно-логічні схеми і таблиці, типові бланки та зразки процесуальних документів: наук.-практ. посіб. / авт. кол.: Р. Г. Андреев, Є. М. Блажівський, М. І. Гошовський та ін. – К.: Алерта, 2012. – 736 с.

10. Кримінально-процесуальний кодекс України. Науково-практичний коментар: у 2-х томах / За заг. ред. В.Я. Тація, В.П. Пшонки, А.В. Портнова – Х.: Право, 2012. – 1432 с.

11. Кримінально-процесуальний кодекс України: структурно-логічні схеми та таблиці, типові бланки та зразки процесуальних документів: науково-практичний посібник / (авт. кол. Андрєєв Р.Г., Блажівський Є.М., Гошовський М.І. та ін..). – К.: Алерта, 2012. – 736 с.

12. Курс лекцій з кримінального процесу за новим Кримінальним процесуальним кодексом України : Загальна частина / В. В. Рожнова, Д. О. Савицький, Я. Ю. Конюшенко та ін. – К. : Нац. акад. внутр. справ, 2012. – 280с.

13. Курс лекцій з кримінального процесу за новим Кримінальним процесуальним кодексом України. (Особлива частина) / О. Ю. Хабло, О. С. Степанов, Л. Д. Удалова та ін. – К. : Нац. акад. внутр. справ, 2012. – 200 с.

14. Назаров В. В. Кримінальний процес України : навч. посіб. / В. В. Назаров. – К.: ФОП О.С.Ліпкан, 2013. – 438 с. – (Студент ХХ1 століття).

15. Порівняльна таблиця статтей кримінально-процесуального кодексу України 2012 року та кримінально-процесуального кодексу України 1960 року // Прокуратура Вінницької області, Управління нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання та досудове слідство. – Вінниця, 2012. – 395 с.

16. Практикум з кримінального процесу. Загальна та Особлива частини : навч. посіб. / Л. Д. Удалова, В. В. Рожнова, Д. О. Савицький, К. Г. Горелкіна. – К. : КНТ, 2014. – 288 с.

Допоміжна

1. Верхогляд-Герасименко О.В. Забезпечення майнових прав особи при застосуванні заходів кримінально-процесуального примусу: Монографія. – Харків.: Вид-во «Юрайт», 2012. – 216 с.

2. Зеленський С.М., Назаренко С.П., Письменний Д.П. Провадження у справах дітей, які не досягли віку кримінальної відповідальності: Навчальний посібник. – К.: КНТ, 2012. – 160 с.

3. Курс лекцій з кримінального процесу за новим Кримінальним процесуальним кодексом України (Загальна частина) / Рожнова В.В., Савицький Д.О., Конюшенко Я.Ю. та ін. – К.: НАВС, 2012. – 280 с.

4. Курс лекцій з кримінального процесу за новим Кримінальним процесуальним кодексом України (Особлива частина) / Хабло О.Ю., Степанов О.С., Климчук М.П. та ін. – К.: НАВС, 2012. – 200 с.

5. Проблеми застосування заходів кримінально-процесуального примусу під час досудового провадження: Матеріали круглого столу (Дніпропетровськ, 22 листопада 2011 р.). – Дніпропетровськ: Дніпроп. держ. ун-т внутр.. справ, 2012. – 224 с.

  1. Процесуальний порядок звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям та примирення винного з потерпілим [ТЕКСТ] : метод рек. / [Удалова Л.Д., Чернявський С.С., Алесеєва-Процюк Д.О. та ін.] – К.: Національна акад. внутр. справ, 2014. – 36 с.

7. Смоков С.М., Горелкіна К.Г. Гарантії застосування заходів процесуального примусу у кримінальному судочинстві. – Одеса: Астропринт, 2012. – 152 с.

8. Статіва І.І. Початковий етап досудового провадження в сучасному кримінальному процесі: український і західний контексти: Монографія. – Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2012. – 248 с.

9. Терещенко Ю. В. Процесуальні дії як способи формування доказів у досудовому провадженні : монографія / Ю. В. Терещенко. – Львів : Галицько-Волинська Спілка, 2012. – 166 с.

10. Тюрін Г. Є. Організаційно-правові основи участі прокурора у кримінальному провадженні на підставі угод : монографія / Г. Є. Тюрін. – Х. : Право, 2015. – 288 с.

11. Удалова Л.Д., Гаюр І.Й. Накладення арешту на вклади, цінності та інше майно обвинуваченого: Навчальний посібник. – К: КНТ, 2012. – 168 с.

12. Удалова Л.Д., Корсун В.Я. Суд як суб’єкт кримінально-процесуального доказування: Монографія. – К: Видавничий дім «Скіф», 2012. – 168 с.

13. Удалова Л.Д., Паризький І.В. Застосування компромісів при вирішенні конфліктів під час досудового розслідування: Навчальний посібник. – К: Видавничий дім «Скіф», 2012. – 184 с.

  1. Удалова Л. Д. Цілі і завдання сучасного кримінального судочинства України : навч. посіб. / Л. Д. Удалова, С. О. Патюк; МОН України. – К. : КНТ, 2014. – 175 с.
  2. Удалова Л. Д. Чинність кримінального процесуального закону : монографія / Л. Д. Удалова, С. І. Щериця; МОН України. – К. : КНТ, 2014. – 143 с.
  3. Яновська О.Г. Кримінальне провадження. Процесуальні документи захисту: посібник / О. Г. Яновська, Л. Л. Лазебний. – К.: Прецедент, 2013. – 160 с.
  4. ENONCHONG, LAURA-STELLA. "Habeas Corpus Under The New Criminal Procedure Code Of Cameroon: Progress Or Status Quo?." Oxford University Commonwealth Law Journal 14.1 (2014): 47-72. Legal Source. Web. 5 Apr. 2015.
  5. GĂLĂŢEANU O. CONSIDERATIONS ON "THE PRINCIPLE OF WAIVING THE CRIMINAL INVESTIGATION," ONE OF THE CHANGES BROUGHT TO THE CRIMINAL PROCEDURE PROVISIONS THROUGH THE NEW CRIMINAL PROCEDURE CODE.Contemporary Readings In Law & Social Justice [serial online]. January 2014;6(1):550-557. Available from: Legal Source, Ipswich, MA. Accessed April 5, 2015.
  6. Makhov, V. u. (2014). IT IS PRACTICABLE TO GRADUALLY TRANSFORM THE PHASE OF INITIATING A CRIMINAL CASE INTO THE PHASE OF THE POLICE INQUIRY PHASE. (English). Perm University Herald. Yuridical Sciences / Vestnik Permskogo Universiteta. Uridiceskie Naukie, (3), 180-185.
  7. MITICĂ, Ruxandra1,2. 2014. "THE ROLE OF THE PROSECUTOR IN THE CRIMINAL PROCEDURE CODE." Fiat Iustitia no. 1: 101-104. Legal Source, EBSCOhost (accessed April 5, 2015).
  8. NIŢŧ, N. n. (2014). Considerations on the principles of crime forensic research under the new Criminal Procedure Code. Acta Universitatis George Bacovia (Juridica), 3(2), 361-389.
  9. Pontrandolfo, Gianluca1, gpontrandolfo@units.it. "POLISEMIA Y SINONIMIA EN LA TERMINOLOGÍA DEL DERECHO PROCESAL PENAL ESPAÑOL E ITALIANO: EL CASO DE «SUMARIO»/«INDAGINI PRELIMINARI». (Catalan)." Revista De Llengua I Dret no. 60 (December 2013): 37-49. Legal Source, EBSCOhost (accessed April 5, 2015).
  10. Roclawska M, Bulat A. Towards an American Model of Criminal Process: The Reform of the Polish Code of Criminal Procedure.Baltic Journal Of Law & Politics [serial online]. June 2014;7(1):1-11. Available from: Legal Source, Ipswich, MA. Accessed April 5, 2015.
  11. Sergeieva, D 2014, 'TACIT INVESTIGATIVE ACTIONS AS MEANS OF COGNITION IN CRIMINAL PROCEDURE. (English)', Bulletin of the MSRU. Series Law, no. 1, pp. 41-49.
  12. Strada-Rozenberga K. Victims and their Criminal Procedure Status in Law Enforcement Practices in Latvia. Journal Of The University Of Latvia. Law / Latvijas Universitates Zurnals. Juridiska Zinatne [serial online]. January 2014;(6):51-90. Available from: Legal Source, Ipswich, MA. Accessed April 5, 2015.
  13. Stratonov, V., & Stratonova, O. (2014). Some Methodological and Practical Issues of the Code of Criminal Procedure of Ukraine. (English). Law Of Ukraine / Pravo Ukrainy, (12), 163-169.
  14. Trofymenko, V. (2014). The System of Criminal Procedure in Ukraine (an Attempt of Conceptual Analysis). (English). Law Of Ukraine / Pravo Ukrainy, (11), 201-208.
  15. Udalova, L., & Rozhnova, V. (2013). The Criminal Procedure Code of Ukraine: New Stage in the Development of the Theory and Practice of Criminal Proceedings. Law Of Ukraine / Pravo Ukrainy, (11), 80-87.

 

Інформаційні ресурси

 


Дата добавления: 2019-01-14; просмотров: 94; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!